3. konferencija ministara o bilateralnoj turističkoj suradnji između Kambodže i Tajlanda

Ministar turizma Sok Soken predvodi delegaciju Ministarstva turizma Kambodže na trećoj konferenciji ministara o bilateralnoj turističkoj suradnji između Kambodže i Tajlanda, koja se održava od 17. do 18. srpnja 2024. u Bangkoku, Kraljevini Tajland. Ova sudjelovanje dolazi kao odgovor na poziv ministra turizma i sporta Tajlanda, Sermsaka Pongpanita.

Na trećoj ministarskoj konferenciji, cilj je osnažiti Sporazum o razumijevanju o suradnji u turizmu koji su Kambodža i Tajland potpisali 2014. godine. Konferencija je fokusirana na nekoliko ključnih dnevnih redova: (1) rasprava, razmjena i dijeljenje stavova o razvoju turizma u obje zemlje, (2) ažuriranje Zajedničkog akcijskog plana o suradnji u turizmu za razdoblje od 2023. do 2025. godine i (3) usvajanje Zajedničke izjave radi jačanja bilateralne turističke suradnje i postavljanja novih smjernica prema preporukama vlade obje zemlje.

Dodatno, održat će se bilateralni sastanak između Kambodžanskog odbora za marketing i promociju turizma (CTB) i Tajlandskog turističkog tijela (TAT). Ovaj sastanak ima za cilj promovirati suradnju i uključivanje privatnog sektora, što će rezultirati stvaranjem programa zajedničkih aktivnosti radi povećanja turističkog prometa između dviju zemalja i privlačenja većeg broja međunarodnih turista. Ova inicijativa usklađena je s strateškom inicijativom Ministarstva turizma “BUILD + 3Ds”, koja ima za cilj proširivanje mogućnosti i promicanje turističkog potencijala Kambodže na regionalnoj i globalnoj razini.

Kao dio događaja, ministar Sok Soken primio je poziv na ručak koji je organizirao dr. Phonpoom Vipattipumiprates, zamjenik ministra turizma i sporta, te je prisustvovao dobrodošlici večeri koju je organizirao ministar turizma i sporta Tajlanda, Sermsak Pongpanit. Večera je bila srdačna dobrodošlica za kambodžansku delegaciju prije službenih rasprava 18. srpnja 2024. godine.

Često postavljana pitanja (FAQ):

1. Što ministar turizma Sok Soken radi na konferenciji u Tajlandu?
– Ministar turizma Sok Soken predvodi delegaciju Ministarstva turizma Kambodže na trećoj konferenciji ministara o bilateralnoj turističkoj suradnji između Kambodže i Tajlanda.

2. Kada se održava konferencija?
– Konferencija se održava od 17. do 18. srpnja 2024. u Bangkoku, Kraljevini Tajland.

3. Koje su glavne teme konferencije?
– Glavne teme konferencije uključuju raspravu i razmjenu stavova o razvoju turizma u obje zemlje, ažuriranje Zajedničkog akcijskog plana o suradnji u turizmu za razdoblje od 2023. do 2025. godine te jačanje bilateralne turističke suradnje i postavljanje novih smjernica.

4. Koje organizacije sudjeluju na konferenciji?
– Kambodžanski odbor za marketing i promociju turizma (CTB) i Tajlandsko turističko tijelo (TAT) sudjeluju na konferenciji.

5. Koja je svrha bilateralnog sastanka između CTB-a i TAT-a?
– Bilateralni sastanak između CTB-a i TAT-a ima za cilj promovirati suradnju i uključivanje privatnog sektora radi povećanja turističkog prometa između Kambodže i Tajlanda.

6. Koja je inicijativa Ministarstva turizma Kambodže?
– Inicijativa Ministarstva turizma “BUILD + 3Ds” ima za cilj proširivanje mogućnosti i promicanje turističkog potencijala Kambodže na regionalnoj i globalnoj razini.

Definicije:

– Sporazum o razumijevanju: Dogovor između dvije strane koji utvrđuje uvjete i pravila suradnje.
– Bilateralna suradnja: Suradnja između dvije zemlje.
– Turistički promet: Kretanje turista iz jednog mjesta u drugo.