Turistička zajednica Minneapolisa sa zadovoljstvom izveštava o rastu broja rezervacija hotela u prošloj godini, iako priznaju da još uvek nema potpunog povratka na nivo aktivnosti pre pandemije.

Melvin Tennant, predsednik i generalni direktor lokalne turističke agencije Meet Minneapolis, izjavio je u četvrtak da je grad postigao rekordno visok broj “budućih noći rezervisanih za grupe” u hotelima za 2023. godinu. Ovo se odnosi na napredne rezervacije za događaje koje je Meet Minneapolis obezbedio prošle godine, ali će se održati u 2024. godini i kasnije. U 2023. godini, organizacija je zabeležila ukupno 579.000 budućih noćenja u hotelima, što je više u odnosu na prethodnu godinu kada je zabeleženo 491.000 noćenja.

Paralelno s tim, prošle godine se odvijao niz događaja koji su doveli do gotovo rekordne popunjenosti hotela. Na datume 13. i 23. juna, hoteli u Minneapolisu su imali popunjenost od 96,3%, što je najviše u 2023. godini. Prvi datum se poklapa sa Juniorskim nacionalnim prvenstvom odbojke Sjedinjenih Američkih Država u konvencijskom centru, utakmicom Twins-Brewers i drugim događajima. Drugi datum se, naravno, poklapa sa koncertom Taylor Swift na njenom “Eras Tour” turneji u Minneapolisu. Iako je 23. juna oboren rekord po broju rezervisanih hotela, apsolutni rekord za ukupnu popunjenost hotela još uvek potiče iz vremena pre Kovid ere. Na dan 24. oktobra 2019. godine, grad je zabeležio rekordnu popunjenost hotela od 97,5%.

“Trenutno ne možemo tvrditi da smo se u potpunosti oporavili”, rekao je Tennant prisutnima na godišnjem sastanku kompanije Meet Minneapolis u Minneapolis Convention Centru. “Našoj industriji još uvek predstoje izazovi, posebno kada je u pitanju poslovna putovanja”.

Međutim, Tennant i drugi govornici su optimistični u vezi sa nadolazećom godinom. Nabrojali su više od desetak događaja koji će se održati u Minneapolisu u narednih nekoliko godina. Govornici takođe izražavaju optimizam u vezi sa naporima koji su u toku kako bi se uspostavio “turistički poboljšani okrug” u Minneapolisu. Ovo bi podrazumevalo dodatnu naknadu za boravak u hotelima u Minneapolisu, koja bi se potom koristila za finansiranje različitih marketinških aktivnosti u gradu.

Promoteri turizma u Minneapolisu kažu da rade na promeni percepcije o gradu. Meet Minneapolis je 2022. godine angažovao lokalnu oglašivačku agenciju Periscope kako bi promovisali nove priče o gradu i podstakli turizam. Tennant i drugi promotori tvrde da se to polako isplati.

Takođe, u 2023. godini, prihodi Minneapolis Convention Centra su porasli za više od 20% na 18,5 miliona dolara. Prema Meet Minneapolis, tokom cele godine, ovaj centar je ugostio više od 713.000 posetilaca na raznim događajima. Gradonačelnik Minneapolisa, Jacob Frey, koji je takođe govorio na početku sastanka, istakao je da grad i dalje ima prednosti koje privlače posetioce. “Mnogi od resursa koje smo uvek imali”, rekao je Frey, “još uvek su ovde”.

Često postavljana pitanja:

1. Kakav je rast broja rezervacija hotela u Minneapolisu?

Rezervacije hotela u Minneapolisu su zabeležile rast u prošloj godini, ali još uvek nisu dostigle nivo aktivnosti pre pandemije.

2. Za koje godine su zabeležene napredne rezervacije za grupe?

Zabeležene su napredne rezervacije za grupe za 2023. godinu, ali će se događaji održati u 2024. godini i kasnije.

3. Koliko budućih noćenja je zabeleženo u hotelima za 2023. godinu?

U 2023. godini, Meet Minneapolis je zabeležio ukupno 579.000 budućih noćenja u hotelima, što je više u odnosu na prethodnu godinu.

4. Koje događaje treba očekivati u Minneapolisu u narednih nekoliko godina?

U Minneapolisu se planira održavanje više od desetak događaja u narednih nekoliko godina.

5. Koje su prednosti Minneapolisa kao turističke destinacije?

Minneapolis ima resurse koji privlače posetioce, a grad radi na promeni percepcije o sebi kako bi privukao više turista.

Definicije ključnih pojmova:

– Turistička zajednica: Organizacija ili institucija koja promoviše turizam i podržava turističku industriju u određenom području.

– Buduće noćenje: Rezervacija hotela koja se odnosi na neki događaj koji će se održati u budućnosti.

– Popunjenost hotela: Procenat raspoloživih soba u hotelima koji su rezervisani od strane gostiju.

– Konvencijski centar: Veliki prostor koji se koristi za održavanje konferencija, izložbi i drugih događaja.

– Poslovna putovanja: Putovanja koja se obavljaju u poslovne svrhe, kao što su sastanci, konferencije i poslovni susreti.

– Turistički poboljšani okrug: Inicijativa koja uključuje dodatnu naknadu za boravak u hotelima, a sredstva se koriste za marketinške aktivnosti za promociju turističke destinacije.

Sugerisani linkovi:

www.minneapolis.org – Zvanična stranica turističke zajednice Minneapolisa sa informacijama o turističkim atrakcijama, događajima i smeštaju.

www.minneapolisconventioncenter.com – Zvanična stranica Minneapolis Convention Centra sa informacijama o prostorima za događaje i mogućnostima iznajmljivanja.