Posjetitelji u Sjevernoj Karolini potrošili 35,6 milijardi dolara u 2023. godini

U izvješću ureda guvernera objavljeno u utorak, navodi se da su turisti u Sjevernoj Karolini potrošili 35,6 milijardi dolara u 2023. godini. To povećanje slijedilo je rekordni porast od 15% u 2022. godini. Osim toga, izravna zapošljavanja u turizmu porasla su za 4,8% na 227.000.

Prema istraživanju, u 2023. godini Sjeverna Karolina je ugostila oko 43 milijuna posjetitelja. “Iznimno je vidjeti sve veći broj ljudi kako dolazi u Sjevernu Karolinu kako bi vidjeli sve što imamo za ponuditi”, rekao je guverner Roy Cooper. “Posjetitelji ulažu rekordne iznose novca koji podupiru naš brzi razvoj turističke industrije, što donosi dobre poslove i prihode za tvrtke i obitelji u Sjevernoj Karolini.”

Ključni rezultati

– Porast potrošnje posjetitelja u urbanim i ruralnim županijama
– 98% županija u Sjevernoj Karolini bilježi porast potrošnje u usporedbi s 2022.
– Skoro 20% županija ima rast koji je veći od prosjeka; najveći je rast zabilježen u županiji Camden s 10%
– Županija Mecklenburg bilježi najviše putnih izdataka od 5,8 milijardi dolara (porast od 9,8% u odnosu na prethodnu godinu)
– Županija Mecklenburg također ima najveći broj izravnih zaposlenika u turizmu (36.310), što predstavlja porast od 8% u odnosu na 2022. godinu

Podaci o potrošnji posjetitelja prema sektorima

– Turistička industrija Sjeverne Karoline stvorila je gotovo 9,3 milijarde dolara bruto plaća
– Posjetitelji u Sjevernoj Karolini generirali su gotovo 4,5 milijardi dolara federalnih, državnih i lokalnih poreza u 2023. godini
– To je porast od 5,8% u odnosu na prethodnu godinu
– Prilivi državnih poreza porasli su 5,4% na 1,2 milijarde dolara
– Posjetitelji dnevno troše više od 97 milijuna dolara u Sjevernoj Karolini
– Ta potrošnja dnevno donosi 7,1 milijuna dolara prihoda od poreza državi i lokalnoj zajednici

Za više informacija o istraživanju potrošnje posjetitelja, kliknite ovdje.

© Copyright 2024 WBTV. Sva prava pridržana.

FAQ:

1. Koliko su turisti potrošili u turizmu u Sjevernoj Karolini u 2023. godini?
Turisti su potrošili 35,6 milijardi dolara u turizmu u Sjevernoj Karolini u 2023. godini.

2. Kako se promijenila potrošnja turista u usporedbi s prethodnom godinom?
Potrošnja turista porasla je za 15% u odnosu na prethodnu godinu.

3. Koliko je izravnih zaposlenika u turizmu u Sjevernoj Karolini u 2023. godini?
U turizmu je bilo 227.000 izravnih zaposlenika u Sjevernoj Karolini u 2023. godini, što je porast od 4,8%.

4. Koliko je posjetitelja došlo u Sjevernu Karolinu u 2023. godini?
U Sjevernoj Karolini je bilo oko 43 milijuna posjetitelja u 2023. godini.

5. Koja županija u Sjevernoj Karolini bilježi najveće putne izdatke?
Županija Mecklenburg bilježi najveće putne izdatke od 5,8 milijardi dolara.

6. Koliko su posjetitelji generirali poreza u Sjevernoj Karolini u 2023. godini?
Posjetitelji su generirali gotovo 4,5 milijardi dolara federalnih, državnih i lokalnih poreza u 2023. godini.

7. Koliko posjetitelji dnevno troše u Sjevernoj Karolini?
Posjetitelji dnevno troše više od 97 milijuna dolara u Sjevernoj Karolini.

Definitions:

1. Sjeverna Karolina: Savezna država smještena na jugoistoku SAD-a.
2. Turizam: Industrija koja uključuje putovanja, boravak i aktivnosti koje su namijenjene zadovoljavanju potreba turista.
3. Bruto plaće: Ukupni iznos plaća prije oporezivanja i odbitaka.
4. Porez: Prisilna novčana davanja koja se plaćaju državi ili lokalnoj zajednici.
5. Županija: Administrativna jedinica koja se koristi u Sjevernoj Karolini.

Suggested related links:
visitnc.com – Službena turistička stranica Sjeverne Karoline za više informacija o atrakcijama i događajima.