Priopćenje o utjecaju uragana na turizam u području Charlotte County

Kafić i restoran Leroy’s Southern Kitchen & Bar već gotovo desetljeće predstavlja važnu točku u gradu Punta Gordi. Međutim, nedavni uragani su značajno utjecali na poslovanje.

Vlasnik Leroy’s Kitchen & Bar, Lee Richardson, je rekao kako je tri tjedna bez prihoda predstavljalo veliki udarac za sve. Nakon uragana Helene, Richardson se suočio s gotovo metrom blata i otpada koji je zahvatio lokal.

Milton je samo pogoršao situaciju, kako je istaknuo Richardson. Bilo je još više blata i nepotrebnog smeća.

Turistički novac će biti ključan za obnovu zajednice jer se mjesta nastavljaju otvarati. “Taj novac će nam svakako biti koristan nakon svega s čime smo se upravo suočili ovdje”, objasnio je Richardson.

Unatoč tome, Richardson je također naveo da vjeruje kako će utjecaj uragana Milton smanjiti turizam. “Mislim da ovaj put neće biti toliko obnove koja treba biti provedena, tako da mislim da će to sigurno smanjiti broj ljudi koji će posjetiti ovo područje, samo zbog činjenice da će ljudi misliti kako je cijelo područje uništeno”, rekao je Richardson novinaru Victoriji Scott.

Direktor za turizam okruga Charlotte, Sean Doherty, izjavio je kako je još uvijek prerano procijeniti utjecaj uragana na turizam. “Očito kada se takve stvari događaju, one dobivaju nacionalnu i međunarodnu pozornost”, rekao je Doherty. “To malo ide protiv onoga što mi pokušavamo postići s ciljem promoviranja naše destinacije potencijalnim posjetiteljima.”

Dva velika događaja su otkazana zbog uragana: Florida International Air Show i Englewood Beach Waterfest. “Svaki od tih događaja je povijesno donio ekonomski utjecaj od oko 5 milijuna dolara destinaciji”, objasnio je Doherty. “Ta dva otkazana događaja predstavljaju veliki udarac.”

Unatoč tome, Doherty tvrdi da se okrug kreće u pravom smjeru. “Većina naših hotela je ponovno otvorena i radi. Većina naših atrakcija je također otvorena, poput Vizualnog umjetničkog centra. Većina naših restorana je također ponovno otvorila vrata”, rekao je Doherty.

Lee Richardson je informirao novinarku Victoriu Scott kako će njegov restoran ponovno biti otvoren u petak u 15 sati.

ČESTA PITANJA O POSLOVANJU LEROY’S SOUTHERN KITCHEN & BAR NAKON URGANA MILTON

1. Kako su nedavni uragani utjecali na poslovanje kafića i restorana Leroy’s Southern Kitchen & Bar?
– Nedavni uragani su značajno utjecali na poslovanje Leroy’s Southern Kitchen & Bar. Vlasnik Lee Richardson je rekao kako je tri tjedna bez prihoda predstavljalo veliki udarac za poslovanje kafića i restorana.

2. Kakve su posljedice uragana Helene i Milton na lokal kafića i restorana?
– Nakon uragana Helene i Milton, lokal Leroy’s Southern Kitchen & Bar bio je zahvaćen metrom blata i otpada, što je predstavljalo veliki izazov za obnovu i čišćenje.

3. Kako će turistički novac pomoći u obnovi zajednice?
– Turistički novac će biti ključan za obnovu zajednice jer se mjesta nastavljaju otvarati. Novac će biti koristan za obnovu Leroy’s Kitchen & Bar te će pomoći u pokretanju turizma.

4. Kako vlasnik Lee Richardson predviđa utjecaj uragana Milton na turizam?
– Vlasnik Lee Richardson misli da će utjecaj uragana Milton smanjiti turizam jer će ljudi misliti da je cijelo područje uništeno te će manje ljudi posjetiti to područje.

5. Kako direktor za turizam okruga Charlotte, Sean Doherty, procjenjuje utjecaj uragana na turizam?
– Direktor Sean Doherty kaže da je još rano procijeniti utjecaj uragana na turizam, ali ističe da takvi događaji dobivaju nacionalnu i međunarodnu pozornost, što može utjecati na privlačnost destinacije za potencijalne posjetitelje.

6. Koji su događaji otkazani zbog uragana i kakav je njihov ekonomski utjecaj?
– Dva velika događaja, Florida International Air Show i Englewood Beach Waterfest, su otkazana zbog uragana. Ovi događaji su imali povijesni ekonomski utjecaj od oko 5 milijuna dolara na destinaciju.

7. Kako se oporavlja turistički sektor u okrugu Charlotte nakon uragana?
– Iako su neki događaji otkazani, direktor Doherty tvrdi da se okrug kreće u pravom smjeru. Većina hotela, atrakcija i restorana je ponovno otvorena, uključujući i Leroy’s Southern Kitchen & Bar.

8. Kada će Leroy’s Southern Kitchen & Bar ponovno biti otvoren?
– Lee Richardson je informirao novinarku Victoriu Scott da će njegov restoran ponovno biti otvoren u petak u 15 sati.

DEFINICIJE KLJUČNIH POJMOVA:

– Uragan: Moćna oluja koja se formira preko oceanske topline i ima središnju regiju niskog tlaka, uz oblasti jakih vjetrova, obilnih kiša i opasnih morskih uvjeta.
– Turizam: Industrija koja uključuje putovanje i boravak na određenom mjestu izvan svog uobičajenog prebivališta s ciljem rekreacije, odmora, zabave i upoznavanja kulture i prirodnih ljepota.
– Obnova: Proces vraćanja ili izgradnje nanovo oštećene ili uništene infrastrukture, objekata i zajednica.
– Destinacija: Mjesto ili regija koje privlači posjetitelje zbog svojih atrakcija, prirodnih ljepota, kulturne baštine ili drugih turističkih vrijednosti.

VEZANE POVEZNICE:

Punta Gorda Chamber of Commerce