Ambiciozni planovi turizma u Alexandriji za fiskalnu godinu 2025.

Prema izvještaju, prihodi od posjeta u Alexandriji su dosegnuli rekordnu visinu, što je potaknulo turističku službu grada da predstavi “ambiciozan” plan za fiskalnu godinu 2025.

Naime, preferiranje Alexandrije kao turističke destinacije zabilježilo je porast od 18 posto, što je rezultiralo prihodom od 941 milijun dolara za fiskalnu godinu 2024. Osim toga, grad je ostvario i prihod od 86 milijuna dolara od poreza na potrošnju iz prodaje, obroka i smještaja, što predstavlja povećanje od 6 posto. Najveći porast potrošnje zabilježen je u smještajnim objektima koji je narastao s 3 milijuna dolara tijekom pandemije na 15 milijuna dolara prošle godine.

Alexandrija se upravo nalazi u “ključnom trenutku prijelaza i prilika”, kako piše predsjednica Odbora za turizam grada Alexandrije, Kate Ellis, u godišnjem izvještaju organizacije.

“Alexandrija više nije iznenađenje – mi smo na mapi”, napisala je Ellis.

Grad je proglašen jednim od najboljih malih gradova u Sjedinjenim Američkim Državama, a turistička služba ima niz novih marketinških inicijativa, uključujući prazničnu promociju temeljenu na Hallmark filmovima. Promocija pod nazivom “Veseli me” snimljena je prošle zime i prikazuje grad kao romantičnu prazničnu destinaciju sa zanimljivim twistom.

Ove godine organizacija se oprostila od dugogodišnje izvršne direktorice Patricije Washington i dočekala njenog nasljednika Todda O’Learyja, nekadašnjeg potpredsjednika marketinga za Turizam Sonoma County.

Organizacija je istaknula sljedeće planirane inicijative:

– Ekonomski summit u fiskalnoj godini 2025., čiji datum još nije određen
– Porast turizma povezan s inauguracijom predsjednika u siječnju
– D.C. metro područje će od 23. svibnja do 8. lipnja biti domaćin svjetskog Pridea, događaja koji će privući milijune sudionika
– Proširenje “Najbolje čuvaj tajnu” kampanje Turističke službe Alexandrije kako bi privukla manje sastanke i srednje veličine

O autoru:

Izvjestitelj James Cullum već gotovo 20 godina izvještava o sjevernoj Virginiji. Počeo je raditi s ALXnow-u 2020. godine i pokrio je svaku moguću priču za taj medij, od istraživačkih priča do reportaža i foto galerija. Njegovo novinarstvo obuhvaća izvještavanje o nacionalnim i međunarodnim situacijama, kao i iz Bijele kuće, Kongresa, Pentagona, Vrhovnog suda i State Departmenta. Također je izvještavao o protestima i neredima diljem Sjedinjenih Američkih Država (uključujući nerede 6. siječnja u Capitolu), kao i o potresom pogođenom Haitiju, zapadnoj Sahari u sjevernoj Africi i ratom zahvaćenom Južnom Sudanu. Fotografirao je predsjednike i druge svjetske vođe, poznate osobe i slavne glazbenike, a dobro se snalazi pod pritiskom.

Često postavljana pitanja (FAQ) na temelju glavnih tema i informacija iz članka:

1. Koji je prihod od posjeta u Alexandriji dostigao rekordnu visinu?
– Prihodi od posjeta u Alexandriji su dostigli rekordnu visinu od 941 milijun dolara za fiskalnu godinu 2024.

2. Koliko je porastao preferiranje Alexandrije kao turističke destinacije?
– Preferiranje Alexandrije kao turističke destinacije poraslo je za 18 posto.

3. Koliki je prihod od poreza na potrošnju zabilježen u gradu?
– Grad je ostvario prihod od 86 milijuna dolara od poreza na potrošnju iz prodaje, obroka i smještaja.

4. Kako se grad promovira kao praznična destinacija?
– Grad se promovira kao praznična destinacija putem marketinške inicijative temeljene na Hallmark filmovima.

5. Koje su planirane inicijative turističke službe Alexandrije?
– Planirane inicijative uključuju ekonomski summit, porast turizma povezan s inauguracijom predsjednika, domaćinstvo svjetskom Prideu i proširenje kampanje “Najbolje čuvaj tajnu” za privlačenje manjih sastanaka i događaja srednje veličine.

Definicije ključnih izraza i žargona:

– Fiskalna godina: Računovodstveno razdoblje koje se koristi za potrebe prikaza financijskih izvješća.
– Potrošnja: Akt kupnje dobara i usluga.
– Porez na potrošnju: Porez koji se naplaćuje na kupljena dobra i usluge.
– Turistička destinacija: Mjesto koje privlači posjetitelje i turiste zbog svojih atrakcija, ljepote i kulturnih ili povijesnih vrijednosti.
– Inauguracija: Svečanost kojom se označava početak mandata dužnosnika, posebno predsjednika.
– Pride: Parada i festival koji slavi LGBTQ+ zajednicu.

Slične poveznice:

Posjetite službenu stranicu turističke službe Alexandrije
Posjetite službenu stranicu grada Alexandrije