Breckenridge Predstavlja Novu Online Značajku za Ljubitelje Lišća u Planinama Summit

Breckenridge je osmislio nov način informiranja posjetitelja koji dolaze iz drugih gradova o stanju jesenskog lišća u okrugu Summit putem nove online značajke koja je pokrenuta u ponedjeljak. Turistički ured Breckenridge će objavljivati fotografije jesenskog lišća svaki drugi dan na svojoj stranici “Leaf Brief”, koja se može pronaći na web adresi gobreck.com. Na stranici se također nalaze edukativne informacije, informacije o stazama i ostali savjeti. Fotografije se također mogu vidjeti na Instagramu pod korisničkim imenom @gobreck. Ljubitelji promatranja jesenskog lišća mogu dodati vlastite fotografije koristeći oznaku #BreckLeafBrief.

Vrhunac boja jeseni u području Breckenridge se očekuje u trećem i četvrtom tjednu rujna, što je “prilično tipično”, rekla je prirodoslovka Ella Garner iz Grada Breckenridgea. Više nadmorske visine oko grada već pokazuju dobru promjenu boja jeseni. “Općenito, stabla koja se nalaze nešto više, na grebenima ili liticama gdje su na direktnom suncu, obično se mijenjaju malo ranije nego ona na glavnoj ulici koja su možda u sjeni zgrada ili ispod drugih drveća”, rekla je Garner, dodajući da su mlade jasenove već dosegle vrhunac boje. “Šume koje su niže, kao one ispod pet ili šest metara visine, čini se da mijenjaju boje negdje u drugom ili trećem tjednu rujna.”

Također postoji dobra promjena boje lišća u području Frisco. Garner predviđa izvrsnu sezonu jesenskog lišća. “Imali smo zaista dobru kišnu sezonu tijekom rasta (sezone), što pridonosi rastu lišća i stvaranju kemijskih spojeva poput karotena koji stvaraju narančaste boje.” Garner i kolegica prirodoslovka Lauren Sawyer nude besplatne vođene šetnje promatranja jesenskog ličća do tri puta tjedno za vrijeme sezone.

Prirodoslovci Ella Garner (lijevo), i Lauren Sawyer iz grada Breckenridgea, promatraju boje jeseni u blizini Wellington Ore Bina, spomenika rudarske prošlosti grada koji datira iz ranog 20. stoljeća. (Osigurano od strane Turističkog ureda Breckenridgea).

Pretplatite se na naš tjedni bilten, The Adventurist, kako biste primili vijesti iz svijeta kretanja na otvorenom izravno u svoj inbox.

Izvorno objavljeno: 17. rujna 2024. u 11:57 sati.

FAQ:
1. Što je “Leaf Brief”?
“Leaf Brief” je nova online značajka koja je pokrenuta od strane Turističkog ureda Breckenridgea u okrugu Summit. To je stranica na web adresi gobreck.com na kojoj se objavljuju fotografije jesenskog lišća svaki drugi dan. Na stranici se također nalaze edukativne informacije, informacije o stazama i ostali savjeti.

2. Kako mogu vidjeti fotografije jesenskog lišća?
Fotografije jesenskog lišća mogu se vidjeti na stranici “Leaf Brief” na web adresi gobreck.com ili na Instagramu pod korisničkim imenom @gobreck.

3. Kako mogu dodati vlastite fotografije jesenskog lišća?
Ljubitelji promatranja jesenskog lišća mogu dodati vlastite fotografije koristeći oznaku #BreckLeafBrief na Instagramu.

4. Kada se očekuje vrhunac boja jeseni u području Breckenridgea?
Vrhunac boja jeseni u području Breckenridgea očekuje se u trećem i četvrtom tjednu rujna, što je “prilično tipično” prema prirodoslovki Elli Garner iz Grada Breckenridgea.

5. Koja je razlika u vremenu promjene boja između stabala na grebenima i stabala na glavnoj ulici?
Stabla koja se nalaze na grebenima ili liticama, izložena direktnom suncu, obično se mijenjaju malo ranije nego stabla na glavnoj ulici koja su možda u sjeni zgrada ili ispod drugih drveća.

6. Kada se očekuje promjena boje lišća u području Friscoa?
Također postoji dobra promjena boje lišća u području Friscoa, a prirodoslovka Ella Garner predviđa izvrsnu sezonu jesenskog lišća.

Definitions:
– Elf Brief: Online značajka koja objavljuje fotografije jesenskog lišća i druge informacije o jeseni u okrugu Summit.
– Oznaka: Simbol (#) koji se koristi na društvenim mrežama za označavanje ili grupiranje sličnih objava.
– Prirodoslovka: Stručnjak u području prirodnih znanosti, poput biologije ili botanike.

Suggested related link:
gobreck.com (web adresa Turističkog ureda Breckenridgea)