Istanbul postao najposjećeniji grad u 2023. godini

Prema izvještaju tvrtke Euromonitor International, Istanbul, Turska, postao je grad s najviše međunarodnih dolazaka u 2023. godini. Prema izvješću, ovaj grad je posjetilo nevjerojatnih 20,2 milijuna posjetitelja, što predstavlja rast od 26% u odnosu na 2022. godinu.

Istanbul, poznat po svom povijesnom središtu, uključujući Hagia Sophiju, Topkapı palaču i Konstantinopoljske zidine, ima mnoštvo atrakcija koje privlače turiste iz cijelog svijeta. Prema National Geographicu, najbolje vrijeme za posjet Istanbulu je u proljeće ili jesen (travanj do svibnja i rujan). Tijekom tih godišnjih doba grad je manje pretrpan turistima nego tijekom ljeta.

Euromonitor International također je sastavio popis top 10 gradova za međunarodne putnike u 2023. godini. Pored Istanbula, na popisu su se našli i London, Dubai, Antalya, Pariz, Hong Kong, Bangkok, New York, Cancún i Meka.

London je zauzeo drugo mjesto na popisu s 18,8 milijuna međunarodnih dolazaka u 2023. godini. Glavni grad Engleske ostvario je rast posjetitelja od 17% u odnosu na prethodnu godinu. London je također pohvaljen u izvješću kao grad s najboljom turističkom infrastrukturom na svijetu.

Osim toga, London je bogat visokim obrazovnim institucijama poput Imperial Collegea i London School of Economics. Grad je najposjećeniji u Europi i ima brojne znamenitosti poput Buckinghamske palače, London Eyea i Towera.

Bilo da se odlučite posjetiti Istanbul ili London, oba grada pružaju nevjerojatno bogato iskustvo posjetiteljima koji traže autentična putovanja i lokalne doživljaje. Bez obzira jeste li ljubitelj povijesti, kulture ili gastronomije, ova odredišta imaju mnogo toga za ponuditi i očarati će vas svojom ljepotom.

FAQ:

1. Koje je mjesto Istanbul zauzeo na listi gradova s najviše međunarodnih dolazaka u 2023. godini?

Istanbul je zauzeo prvo mjesto na listi gradova s najviše međunarodnih dolazaka u 2023. godini.

2. Koliki je broj posjetitelja koji su posjetili Istanbul u 2023. godini?

U 2023. godini, 20,2 milijuna posjetitelja posjetilo je Istanbul, što je rast od 26% u odnosu na 2022. godinu.

3. Koji su drugi gradovi na popisu top 10 gradova za međunarodne putnike u 2023. godini?

Osim Istanbula, na popisu su se našli London, Dubai, Antalya, Pariz, Hong Kong, Bangkok, New York, Cancún i Meka.

4. Koji je grad zauzeo drugo mjesto na listi?

London je zauzeo drugo mjesto na listi s 18,8 milijuna međunarodnih dolazaka u 2023. godini.

5. Koji je grad proglasen s najboljom turističkom infrastrukturom na svijetu?

London je proglasen gradom s najboljom turističkom infrastrukturom na svijetu.

Definitions:
– Međunarodni dolasci: broj posjetitelja iz inozemstva koji posjećuju određeni grad
– Turistička infrastruktura: skup turističkih objekata, usluga i resursa koji omogućuju i podržavaju turizam

Suggested related link: Top 10 Tourist Attractions in Istanbul