Izrada murala kao turistička atrakcija u sjeveroistočnom dijelu Sjeverne Dakote

Turističko vijeće Rendezvous Region stvara stazu murala kojom posjetitelji mogu pratiti u sjeveroistočnom dijelu Sjeverne Dakote. Sljedeće na popisu su Langdon i Park River.

Proslave koje će obilježiti početak rada umjetnika održat će se 25. i 26. lipnja za Langdon i Park River, rekla je predsjednica vijeća Angelle French. Proslava u Langdonu održat će se u zgradi FM Mall na adresi 817 Third St., dok će se proslava u Park Riveru održati na adresi 411 Briggs Ave. S., na južnoj strani zgrade Wild Magnolias. Obje događaje započet će u 16:30.

“Proslavit ćemo viziju i razgovarati o ideji koja se krije iza murala”, rekla je French.

Dva murala slijede one koji su već oslikani u Draytonu i Walhalli, stvoreni s ciljem povećanja turizma i živosti u regiji, izjavila je French. Željela bi stvoriti stazu murala i izraditi brošuru koju će posjetitelji moći slijediti, zaustavljajući se na svakom mjestu. Murali se razlikuju po motivima kako bi predstavljali njihove zajednice. Mural u Langdonu će prikazivati ime grada velikim slovima ispunjeno motivima koji predstavljaju područje, poput znaka Roxy kazališta. Park River će imati motiv magnolija, što je u skladu s nazivom salona ljepote na kojem će biti oslikan.

Dizajni su odabrani u suradnji s njihovim zajednicama, rekla je French, a oslikat će ih lokalni umjetnici. Hilary Nowatzki će oslikati mural u Langdonu, a Sarah Hultin će oslikati mural u Park Riveru.

Nowatzki, urednica novina Borderland Press iz Langdona, rekla je da je svoj dizajn stvorila razgovarajući s stanovnicima Langdona, uključujući svog djeda, i slušajući njihove priče. Planira koristiti boju koja svijetli u mraku za slova i dodati sjajeći zlatni sloj na cvjetove canole na dnu murala. Nowatzki se prisjeća iskustva svog djeda kao dobrovoljnog vatrogasca i člana općine Cavalier County.

FAQ:

1. Što je Turističko vijeće Rendezvous Region?
Turističko vijeće Rendezvous Region je organizacija koja promovira turizam i živost u sjeveroistočnom dijelu Sjeverne Dakote.

2. Što je staza murala?
Staza murala je projekt kojim posjetitelji mogu pratiti seriju murala u sjeveroistočnom dijelu Sjeverne Dakote.

3. Kako će se obilježiti početak rada umjetnika?
Proslave koje će obilježiti početak rada umjetnika održat će se 25. i 26. lipnja za Langdon i Park River. Proslave će se održati u zgradama FM Mall u Langdonu i Wild Magnolias u Park Riveru.

4. Tko će oslikati murale?
Mural u Langdonu će oslikati Hilary Nowatzki, urednica novina Borderland Press. Mural u Park Riveru će oslikati Sarah Hultin.

5. Kako će murali predstavljati zajednice?
Murali će biti oslikani motivima koji predstavljaju njihove zajednice. Mural u Langdonu će imati motive koji predstavljaju područje, poput znaka Roxy kazališta. Mural u Park Riveru će imati motiv magnolija, u skladu s nazivom salona ljepote na kojem će biti oslikan.

6. Kako će se stvoriti staza murala?
Staza murala će biti stvorena s ciljem da posjetitelji mogu slijediti brošuru koja će ih voditi do svakog murala.

7. Tko je predsjednica Turističkog vijeća Rendezvous Region?
Predsjednica vijeća je Angelle French.

Definitions for key terms:
– Turističko vijeće Rendezvous Region: organizacija koja promovira turizam i živost u sjeveroistočnom dijelu Sjeverne Dakote.
– Mural: slika ili umjetnički motiv oslikan na zidu ili drugoj velikoj površini.

Related links:
rendezvousregion.com (Turističko vijeće Rendezvous Region)