Najutjecajniji pojedinci u svjetskoj turističkoj industriji za 2023. godinu

Ustanova Svjetskog turističkog foruma (WTFI) predstavila je svoju dugo očekivanu “Listu moći u turizmu 30”, koja prikazuje najutjecajnije pojedince koji oblikuju svjetsku turističku industriju u 2023. godini.

Na popisu se nalaze i Ahmed Al Khateeb, ministar turizma Saudijske Arabije, i Amit Jain, izvršni direktor grupe Emaar Properties iz GCC regije.

Kurirana od strane panela stručnjaka iz industrije, Lista moći u turizmu 30 priznaje vizionare, inovatore i vođe koji su u protekloj godini dali značajan doprinos sektoru turizma. Ovi pojedinci predstavljaju prednji dio promjene u dinamičnom svijetu putovanja i ugostiteljstva, pionirajući održive prakse, potičući tehnološka dostignuća i podržavajući inkluzivni rast.

“Ovogodišnja Lista moći u turizmu 30 ističe raznoliki talent i inovativne inicijative koje oblikuju budućnost putovanja i turizma diljem svijeta”, izjavio je predsjednik WTFI-a, Bulut Bagci. “Ponosimo se što slavimo postignuća ovih izvanrednih pojedinaca koji oblikuju budućnost putovanja i turizma diljem svijeta.”

Njihova predanost, stručnost i vođenje nisu samo gurnuli njihove organizacije do novih visina, već su također inspirirali pozitivne promjene u globalnom turističkom krajoliku, rekao je Bagci.

Popis moćnika u turizmu 30 predstavlja raznoliku paletu talenata koji pokreću inovacije i izvrsnost u sektoru turizma, od izvršnih direktora koji vode projekte održivog turizma do političara koji oblikuju regulative industrije.

Objava popisa moćnika u turizmu 30 poklapa se s kontinuiranim angažmanom Svjetskog turističkog foruma u poticanju suradnje, inovacija i održivog razvoja unutar globalne turističke zajednice. Prepoznajući i slaveći postignuća vođa industrije, institut ima za cilj inspirirati druge da nastave gurati granice onoga što je moguće u području putovanja i ugostiteljstva.

Dopadljivi počasni uzvanici na Listi moćnika u turizmu 30 su:

– Eric Adams – gradonačelnik New Yorka
– Ahmed Al Khateeb – ministar turizma Saudijske Arabije
– Paolo Ardoino – izvršni direktor tvrtke Tether
– Ed Bastian – izvršni direktor tvrtke Delta Airlines
– Sebastian Bazin – izvršni direktor tvrtke Accor
– Brian Chesky – suosnivač i izvršni direktor tvrtke Airbnb
– Anthony Capuano – predsjednik i izvršni direktor tvrtke Marriott International
– Luigi Cabrini – predsjedatelj Globalnog vijeća za održivi turizam
– Xu Xiaoliang – suizvršni direktor tvrtke Fosun International
– Sun Yeli – ministar kulture i turizma Kine
– Mark Zuckerberg – izvršni direktor tvrtke Meta

*Nazivi su navedeni po abecednom redu po prezimenima.

Česta pitanja (FAQ) na temelju glavnih tema i informacija navedenih u članku:

1. Što je Lista moći u turizmu 30?
– Lista koja prikazuje najutjecajnije pojedince koji oblikuju svjetsku turističku industriju.

2. Tko je na popisu?
– Na popisu su brojni pojedinci iz različitih područja, uključujući Ahmeda Al Khateebea, ministra turizma Saudijske Arabije i Amita Jaina, izvršnog direktora grupe Emaar Properties.

3. Tko odabire ljude na popisu?
– Lista je kurirana od strane panela stručnjaka iz industrije.

4. Koji je cilj Liste moćnika u turizmu 30?
– Cilj Liste je prepoznati i slaviti postignuća vođa industrije te poticati suradnju, inovaciju i održivi razvoj u turističkoj zajednici.

5. Koje su neke od priznatih osoba na listi?
– Među priznatim osobama su i Eric Adams, gradonačelnik New Yorka, Paolo Ardoino, izvršni direktor tvrtke Tether, Brian Chesky, suosnivač i izvršni direktor tvrtke Airbnb, Cristiano Ronaldo, nogometaš, i drugi.

6. Kako možete saznati više o Svjetskom turističkom forumu?
– Više informacija o Svjetskom turističkom forumu možete pronaći na njihovoj službenoj web stranici – link.

7. Koje su neke srodne veze na temu turizma i putovanja?
– Za slične informacije i vijesti o turizmu, možete posjetiti glavnu domenu Svjetskog turističkog foruma – link.