Nova strategija privlačenja turista iz Australije i Novog Zelanda

Turistički dužnosnici okruga Cumbria nadaju se da će privući posjetitelje iz Australije i Novog Zelanda putem putovanja podržanih od strane vlade. Cumbria Tourism organizira putovanje u rujnu zajedno s nekoliko turoperatora. Cilj im je potaknuti ove posjetitelje da putuju izvan većih gradova i posjete prekrasni okrug Cumbria.

Gradonačelnica Windermere Town Councila, Christine Hallatsch, izjavila je kako bi radije privukli turiste koji žele cijeniti “prirodnu ljepotu” Lake Districta, umjesto grupa koje dolaze “slaviti”.

“Radujemo se što ćemo se pridružiti nacionalnoj agenciji VisitBritain na putovanju u ove dvije zemlje. Australija i Novi Zeland su ključna tržišta za britanski turizam”, izjavila je voditeljica Gill Haigh.

Tijekom putovanja grupa će se susresti s turoperatorima u Sydneyu, Melbourneu i Brisbanu s ciljem razvijanja poslovnih veza.

Turistička tvrtka Windermere Lake Cruises, zajedno s Lake District Country Hotelima, atrakcijom World of Beatrix Potter i željeznicom Lakeside and Haverthwaite, jedne su od tvrtki koje sudjeluju u ovom putovanju.

Sales i marketing direktorica tvrtke Jennifer Cormack izjavila je kako su strani turistički agenti tradicionalno uključivali samo London i Edinburgh u svoje itinerare putovanja. Sada su dodali i Engleski Lake District.

Gradonačelnica Christine Hallatsch izjavila je kako turisti iz Australije i Novog Zelanda vjerojatnije će boraviti u hotelima nego u Airbnb smještajima, što manje utječe na lokalno stanovništvo.

“Gradsko vijeće mnogo više preferira turiste koji su ovdje da nauče o nasljeđu i cijene prirodnu ljepotu ovog lokaliteta svjetske baštine, nego skupine mladenaca koje dolaze ovdje slaviti uzrokujući nered”, izjavila je.

Putovanje je planirano za 8. do 13. rujna.

FAQ:

1. Koja je svrha putovanja organiziranog od strane Turističke agencije okruga Cumbria?
Cilj putovanja je privući posjetitelje iz Australije i Novog Zelanda da posjete okrug Cumbria, izvan većih gradova, i upoznaju njegovu prirodnu ljepotu.

2. Koji su partneri u organizaciji putovanja?
Turistička tvrtka Windermere Lake Cruises, Lake District Country Hoteli, atrakcija World of Beatrix Potter i željeznica Lakeside and Haverthwaite sudjeluju u ovom putovanju.

3. Gdje će se održati sastanci s turoperatorima tijekom putovanja?
Sastanci će se održati u Sydneyu, Melbourneu i Brisbanu kako bi se razvile poslovne veze.

4. Koja su ključna tržišta za britanski turizam?
Australija i Novi Zeland su ključna tržišta za britanski turizam.

Definicije:

– Cumbria: Okrug u sjeverozapadnoj Engleskoj, poznat po prirodnoj ljepoti, u kojem se nalazi i Lake District.
– Lake District: Nacionalni park u okrugu Cumbria, poznat po jezerima, brdima i atrakcijama za posjetitelje.
– Turoperatori: Kompanije koje organiziraju i prodaju putovanja i ture za turiste.
– Airbnb smještaj: Online platforma koja omogućava ljudima da iznajme svoj prostor turistima za kraći period.

Srodni linkovi:
Posjetite službenu stranicu Lake Districta