Philippines DOJ Optimistic About New Visa Program’s Impact on Tourism

Manila, Filipini – Ministarstvo pravosuđa izražava optimizam da će pojednostavljeni postupak izdavanja viza za posjetitelje kruzera, koji je osmislio Ured za imigraciju, pomoći u poticanju turizma u zemlji.

U priopćenju objavljenom u petak, ministar pravosuđa Jesus Crispin Remulla izjavio je da će program odricanja od vize za kruzere “svakako biti ključni faktor u povećanju turističke ekonomije zemlje”.

Program odricanja od viza za kruzere ima za cilj osigurati jednostavan, siguran i učinkovit postupak ulaska za turiste koji dolaze brodovima za kružna putovanja u Filipine. Program je implementiran na temelju okružnog memoranduma o imigraciji br. 2024-001, koji je odobrio ministar Remulla 14. ožujka 2024. godine.

U suradnji s Uredom za imigraciju i Ministarstvom turizma, program je uspješno pokrenut u Autoritetu za turističku infrastrukturu i poduzetništvo (TIEZA) u gradu Pasay 16. srpnja.

“Pravosudni sustav nikada ne smije biti prepreka napretku i uvijek bi trebao biti pristupačan, te ponekad fleksibilan, kako bi podržao gospodarski rast. Nema sumnje da će ovaj projekt voditi do većih visina u budućnosti, ne samo čineći Filipine vrhunskom destinacijom za kruzere, već i čineći našu zemlju najboljom turističkom destinacijom na svijetu”, izjavio je Remulla.

“Pozivamo naše prijatelje diljem svijeta da posjete Filipine i sami se uvjere u čuda naše prirode, ljudi i kulture, a zatim da cijelom svijetu o tome i ispričaju.”

U priopćenju Ministarstva pravosuđa objavljenom u petak, ministar Jesus Crispin Remulla izrazio je optimizam u vezi s pojednostavljenim postupkom izdavanja viza za posjetitelje kruzera, koji je osmislio Ured za imigraciju. Taj program odricanja od viza za kruzere ima za cilj poticanje turizma u zemlji.

Program omogućuje jednostavan i siguran postupak ulaska za turiste koji dolaze brodovima za kružna putovanja u Filipine. Omogućuje se jednostavan, siguran i učinkovit način ulaska turista koji dolaze brodovima za kružna putovanja u Filipine. Ministarstvo pravosuđa je odobrilo ovaj program temeljem okružnog memoranduma o imigraciji br. 2024-001.

Ministar Remulla je izjavio da ovaj program “svakako će biti ključni faktor u povećanju turističke ekonomije zemlje” te je pozvao ljude diljem svijeta da posjete Filipine i iskuse čari prirode, ljudi i kulture te podijele svoje iskustvo s ostatkom svijeta.

DODATNE INFORMACIJE:
– Pojednostavljeni postupak izdavanja viza za posjetitelje kruzera u Filipinima omogućuje jednostavniji ulazak za turiste koji dolaze brodovima za kružna putovanja. Program je pokrenut kako bi se potaknuo turizam u zemlji.
– Ministarstvo pravosuđa, Ured za imigraciju i Ministarstvo turizma surađuju na implementaciji ovog programa.
– Program odricanja od viza za kruzere uklapa se u pravosudni sustav zemlje i podržava gospodarski rast.
– Pozivaju se turisti diljem svijeta da posjete Filipine i dožive jedinstvenu prirodu, ljude i kulturu te podijele svoje iskustvo s drugima.

DEFINICIJE:
– Ministarstvo pravosuđa – državno tijelo koje je odgovorno za pravosudni sustav i pravni poredak u zemlji.
– Pojednostavljeni postupak izdavanja viza – sustav koji omogućuje brži i jednostavniji proces dobivanja viza za ulazak u zemlju.
– Autoritet za turističku infrastrukturu i poduzetništvo (TIEZA) – tijelo u gradu Pasay odgovorno za razvoj turističke infrastrukture i poduzetništva.

SUGGESTED LINKS:
Ministarstvo turizma