Početak izgradnje Balijeve željezničke mreže potvrđen za rujan 2024.

Nakon dugo očekivanja, konačno je potvrđen datum početka izgradnje Balijeve željezničke mreže.

Iako su službenici nadali da će prvi građevinski timovi započeti rad već u prvim mjesecima ove godine, datum početka izgradnje ipak nije toliko daleko.

Indonezijski ministar prometa, Budi Karya Sumadi, potvrdio je da će svečano polaganje kamena temeljca za ambicioznu Balijevu željezničku mrežu započeti u rujnu 2024. godine.

Prva od šest željezničkih linija koja će se izgraditi bit će Light Rail Transit System.

Govoreći na konferenciji za novinare u Jakarti, ministar prometa potvrdio je da će, unatoč pomaku datuma početka na rujan, svi ostali planovi zasad ostati isti.

Prva ruta koja će se izgraditi će povezivati ​​međunarodnu zračnu luku I Gusti NgurahRai s Seminyakom, a završit će u Mengwiju. Trideset kilometara duga linija također će imati postaje u Renonu u Denpasaru i Centralnom parkiralištu u Kuti.

Prva faza izgradnje bit će financirana investicijama južnokorejske kompanije, koja također financira studije izvedivosti koje su još u tijeku.

Balijeva željeznička mreža bit će operirana kao zajedničko ulaganje između Provincije Bali, koja će imati 51% udjela, i Centralne vlade, koja će imati 49% udjela.

Ministar Sumadi potvrdio je da su Ured guvernera Balija i Regent Badunga osigurali sredstva za izgradnju željezničke veze.

Ministar prometa je dodao: “Dugoročno ćemo izgraditi LRT vlakove na Baliju od zračne luke do nekoliko lokacija gdje je promet najveći, poput Sunset Roada, Legiana i Canggua.”

Pitanja i odgovori (FAQ) temeljeni na glavnim temama i informacijama iznesenim u članku:

1. Kada će započeti izgradnja Balijeve željezničke mreže?
– Izgradnja Balijeve željezničke mreže započet će u rujnu 2024. godine.

2. Kako će se zvati prva željeznička linija koja će se izgraditi?
– Prva željeznička linija koja će se izgraditi bit će Light Rail Transit System.

3. Kako će izgledati prva ruta koja će se izgraditi?
– Prva ruta će povezivati međunarodnu zračnu luku I Gusti Ngurah Rai s Seminyakom, a završit će u Mengwiju. Također će imati postaje u Renonu u Denpasaru i Centralnom parkiralištu u Kuti.

4. Tko će financirati prvu fazu izgradnje?
– Prva faza izgradnje bit će financirana investicijama južnokorejske kompanije.

5. Kako će biti operirana Balijeva željeznička mreža?
– Balijeva željeznička mreža bit će operirana kao zajedničko ulaganje između Provincije Bali (51% udjela) i Centralne vlade (49% udjela).

6. Koje lokacije će biti povezane LRT vlakovima?
– Dugoročno će se izgraditi LRT vlakovi na Baliju od zračne luke do lokacija poput Sunset Roada, Legiana i Canggua, gdje je promet najveći.

Definicije ključnih pojmova i žargona korištenih u članku:
– Balijeva željeznička mreža: planirana željeznička mreža na otoku Bali u Indoneziji.
– Light Rail Transit System (LRT): vrsta javnog prijevoza koja koristi nisko podignute željezničke sustave.
– Postaja: mjesto na kojem vlakovi staju kako bi putnici mogli ući i izaći.
– Investicije južnokorejske kompanije: ulaganje novca ili resursa od strane južnokorejske tvrtke u izgradnju željezničke mreže.
– Provincija Bali: administrativna jedinica unutar Indonezije, koja uključuje otok Bali.
– Centralna vlada: središnja vlast ili vlada koja upravlja cijelom državom ili teritorijem.