Povećan broj turista posjetioci u Tahlequahu i Cherokee Countyju

Zabavne vesti u turizmu za Tahlequah i Cherokee County su da je broj posjetilaca povećan, a popularni događaji su zakazani do siječnja 2022. godine. Prihodi od poreza na smještaj za Cherokee County su u posljednjem izvještajnom mjesecu donijeli 2.500 dolara više u odnosu na prošlu fiskalnu godinu, što je povećanje od 8%. Predsjednik i izvršni direktor Trgovačke komore Tahlequah, Nathan Reed, iznio je izvješće na mjesečnom sastanku Turističkog vijeća 8. kolovoza.

“Proračunali smo da ćemo, ako postignemo rast od 8% mjesečno, doći gotovo do 100% očekivanog proračuna”, rekao je Reed. “I sljedeći mjeseci će biti važni. Austin Spears, vlasnik resortske vilenjačke dvorane, rekao nam je da bilježi veliki porast posjetitelja na rijeci.”
Porez na smještaj za 2023. godinu u Cherokee Countyu donio je 167.755 dolara. Za grad, izvještano je da je u srpnju prikupljeno 18.689 dolara za naplatu u svibnju. “Imamo otprilike 2.000 dolara više nego prošle godine, dakle grad bilježi rast i 8% od očekivanog prihoda od 242.000 dolara”, rekao je Reed.

Reed je rekao da je 2024. godina bila dobra godina za turizam, pri čemu se mnogo novca troši na oglase kako bi se osiguralo da je Tahlequah i Cherokee County poznat onima koji traže mjesto za odmor. Alex McBride, direktor marketinga, dao je izvješće o turizmu i rekao da je oko 250 ljudi došlo na konvenciju Kiwanisa.

“Svi su se oduševili Tahlequahom i nitko nije imao pritužbi”, rekao je. “Merchant Mall 16. kolovoza promovirat će sve što Tahlequah i Cherokee County imaju. To je događaj za orijentaciju za studente Sveučilišta Northeastern State. Različiti će poduzetnici imati nagradne igre, a oni će prisustvovati brucoši i studenti starijih godina.”

Sklopljen je dogovor s TravelOK-om, državnim odjelom za turizam, za oglas na cijeloj stranici u vodiču za turizam države, a bit će u “regionalnom dijelu” za sjeveroistok Oklahome. Oglas je također kupljen u časopisu “Oklahoma Today” za dvije izdaje, pri čemu će se uglavnom koristiti za događaje, rekao je McBride.

Samit za turizam potpredsjednika je 22. listopada, a Travis Owens, potpredsjednik za kulturni turizam Cherokee Nation, govorit će o tome kako ispričati priču putem turizma. “On je također predsjednik Američkog indijanskog i inuitskog udruženja za turizam”, rekla je predsjednica Brandi Ross.

Događaj će se održati u kazinu Cherokee u Chota konferencijskom centru. “Koliko sam shvatio, iznimna je čast biti odabran za domaćina jer su mogli odabrati iz bilo kojeg mjesta u državi i odabrali su Tahlequah”, rekao je Austin Patton, predstavnik Cherokee Nation u vijeću.

Česta pitanja (FAQ) temeljena na glavnim temama i informacijama iznesenim u članku:

1. Kako se povećao broj posjetitelja i koje popularne događaje ima Tahlequah i Cherokee County zakazane do siječnja 2022. godine?
– Broj posjetitelja je porastao, a popularni događaji planirani su do siječnja 2022. godine.

2. Koliko je porasla zarada od poreza na smještaj za Cherokee County?
– U posljednjem izvještajnom mjesecu, prihodi od poreza na smještaj za Cherokee County su donijeli 2.500 dolara više u odnosu na prethodnu fiskalnu godinu, što je povećanje od 8%.

3. Što je predsjednik i izvršni direktor Trgovačke komore Tahlequah iznio na mjesečnom sastanku Turističkog vijeća?
– Na mjesečnom sastanku Turističkog vijeća održanom 8. kolovoza, predsjednik i izvršni direktor Trgovačke komore Tahlequah, Nathan Reed, iznio je izvješće o porastu broja posjetitelja i povećanju prihoda od poreza na smještaj.

4. Kako je porastao porez na smještaj za 2023. godinu u Cherokee Countyu?
– Porez na smještaj za 2023. godinu u Cherokee Countyu donio je 167.755 dolara.

5. Koje su aktivnosti poduzete kako bi se promovirao turizam u Tahlequah i Cherokee Countyu?
– U 2024. godini puno se novca troši na oglase kako bi se osiguralo da je Tahlequah i Cherokee County poznat onima koji traže mjesto za odmor. Također je sklopljen dogovor s TravelOK-om za oglas na cijeloj stranici u vodiču za turizam države.

6. Koja će se osoba iz Cherokee Nationa održati govor o kulturnom turizmu na Samitu za turizam potpredsjednika?
– Travis Owens, potpredsjednik za kulturni turizam Cherokee Nation, će održati govor o tome kako ispričati priču putem turizma.

7. Gdje će se održati Samit za turizam potpredsjednika?
– Samit za turizam potpredsjednika održat će se u kazinu Cherokee u Chota konferencijskom centru.

Definicije pojedinih pojmova:
– Proračun: Financijski plan koji predviđa prihode i rashode u određenom razdoblju.
– Očekivani proračun: Planirani proračun temeljen na očekivanjima i predviđanjima.
– Oglas: Obavijest ili promocija koja ima za cilj privući pozornost na određeni proizvod, događaj ili uslugu.
– Fiskalna godina: Razdoblje tijekom kojeg organizacija ili vlada obavlja svoje financijsko izvještavanje i planiranje, koje se obično razlikuje od kalendarske godine.

Sugerirani povezani linkovi:
Tahlequah Chamber of Commerce