Prioriteti Gandakija – Podrška religioznom turizmu u Baglungu

Vlada pokrajine Gandaki prioritetno je postavila promociju religioznih turističkih lokaliteta koji su godinama zapušteni u okrugu Baglung. U skladu s tim, Ministarstvo industrije, turizma, šumarstva i okoliša pokrajine Gandaki započelo je izgradnju turističke infrastrukture na 76 lokacija u ovom okrugu ove godine. Ministarstvo je odobrilo 64 milijuna rupija za razvoj turističke infrastrukture u svih 10 lokalnih razina u okrugu. Ovi projekti se provode putem Turističkog i industrijskog ureda Baglung.

Od 76 projekata, 58 je u izgradnji nakon zaključenja ugovora, dok se 18 projekata nalazi u postupku dodjele ugovora.

Najveći broj projekata je u općini Baglung. Općina ima 20 takvih projekata s proračunom od 23,5 milijuna rupija, izjavio je Parasingh Thapa, šef Turističkog i industrijskog ureda Baglung.

Slično tome, općina Jaimini ima 13 projekata s proračunom od 9,5 milijuna rupija, općina Galkot ima devet projekata s proračunom od 7 milijuna rupija, a općina Dhorpatan ima četiri projekta s proračunskom alokacijom od 2,5 milijuna rupija.

Petnaest projekata s proračunom od 9 milijuna rupija se provodi u seoskoj općini Kathekhola, pet projekata će se graditi u seoskoj općini Badigad s investicijom od 3 milijuna rupija, dok će se tri projekta izgraditi u seoskoj općini Nishikhola s predviđenim troškom od 3 milijuna rupija.

Isto tako, za izgradnju tri projekta turističke infrastrukture u seoskoj općini Tarakhola je alocirano 3 milijuna rupija, 2,5 milijuna rupija je alocirano za razvoj tri projekta u seoskoj općini Bareng, dok je 1 milijun rupija rezerviran za izgradnju jednog projekta u seoskoj općini Tamankhola, prema riječima Thape.

FAQ:

1. Koja je svrha projekta razvoja turističke infrastrukture?
Cilj projekta je promovirati religiozne turističke lokalitete koji su zapušteni u okrugu Baglung.

2. Koliko je lokacija obuhvaćeno projektom?
Projekt obuhvaća izgradnju turističke infrastrukture na 76 lokacija u okrugu Baglung.

3. Koliko je novca odobreno za razvoj turističke infrastrukture?
Ministarstvo je odobrilo 64 milijuna rupija za razvoj turističke infrastrukture u svih 10 lokalnih razina u okrugu Baglung.

4. Koliko projekata je u izgradnji?
Od 76 projekata, njih 58 je već u izgradnji nakon zaključenja ugovora.

5. Koja općina ima najviše projekata?
Općina Baglung ima najviše projekata, njih 20, s proračunom od 23,5 milijuna rupija.

6. Koje su druge općine s projektima razvoja turističke infrastrukture?
Općina Jaimini ima 13 projekata, općina Galkot ima devet projekata, a općina Dhorpatan ima četiri projekta.

7. Koje su planirane investicije za seoske općine?
Seoska općina Kathekhola ima 15 projekata s proračunom od 9 milijuna rupija, seoska općina Badigad ima pet projekata s investicijom od 3 milijuna rupija, seoska općina Nishikhola ima tri projekta s predviđenim troškom od 3 milijuna rupija.

8. Koje su investicije za ostale seoske općine?
Seoska općina Tarakhola ima tri projekta s proračunom od 3 milijuna rupija, seoska općina Bareng ima tri projekta s investicijom od 2,5 milijuna rupija, dok je seoskoj općini Tamankhola rezervirano 1 milijun rupija za izgradnju jednog projekta.

Definitions:
– rupija: valuta Nepala
– Ministarstvo industrije, turizma, šumarstva i okoliša: nadležno ministarstvo za industriju, turizam, šumarstvo i okoliš u pokrajini Gandaki

Suggested related links:
Vlada pokrajine Gandaki