Radovi na modernizaciji Međunarodne zračne luke Harryja Reida uključuju proširenje Terminala 1 na 65 gateova

Udaljenost Clark Countyjevog planiranog dodatnog aerodroma južno od Las Vegasa tek će biti završena za više od deset godina, stoga su dužnosnici aerodroma razmotrili masivnu modernizaciju Međunarodne zračne luke Harryja Reida, koja će proširiti Terminal 1 s 39 na 65 gateova.

Prema planovima koji će biti pregledani u utorak na sastanku Clark Countyjeve komisije, radnici će redizajnirati gateove A i B te izgraditi novu krilo gateova gdje je nekada bio Terminal 2.

Također, dužnosnici se nadaju redizajnirati protok putnika u Terminalu 3 kako bi ih što učinkovitije odveli do letova. Nakon dovršetka, Terminal 3 će biti preimenovan u Terminal 2.

Dokumenti objavljeni na stranicama Clark Countyja nemaju procjenu troškova projekta.

Zemljište koje je nekad bilo Terminal 2, koje je korišteno od 1963. do 2012. za međunarodne i charter letove, sada je prazno nakon što je zastarjela zgrada srušena.

Kada je Terminal 3 otvoren 2012. godine, smatran je najvećim građevinskim projektom u državi. Broj terminala nikad nije bio promijenjen.

No, od njegovog otvaranja, broj putnika je stalno rastao, dosegnuvši rekordnih 57,6 milijuna putnika 2023. godine, a očekuje se još veći broj putnika u 2024. godini. Brzi rast i sve veći broj avio-kompanija koje povećavaju kapacitete rezultiraju potrebom za ubrzavanjem planova za Dodatni aerodrom južnog Nevade u dolini Ivanpah. Međutim, novi aerodrom se ne očekuje da će biti dovršen prije 2037. godine.

Na sastanku komisije u utorak, dužnosnici aerodroma trebali bi detaljno opisati planove širenja Reid te dati ažuriranja o dodatnom aerodromu.

Modifikacije u Reidu uključivat će revidirani plan prijevoza na tlu kako bi bolje povezao oba terminala te pružio novi pristup tvrtkama za prijevoz putem aplikacija.

Ovo je razvijajuća priča. Ostanite s nama za novosti.

FAQ:

1. Kakvi su planovi za Međunarodnu zračnu luku Harryja Reida?
– Planirana je masivna modernizacija Međunarodne zračne luke Harryja Reida, koja će proširiti Terminal 1 s 39 na 65 gateova. Gateovi A i B će biti redizajnirani, a bit će izgrađeno i novo krilo gateova.

2. Što će biti učinjeno s Terminalom 3?
– Protok putnika u Terminalu 3 će biti redizajniran kako bi ih što učinkovitije odvodi do letova. Nakon dovršetka, Terminal 3 će biti preimenovan u Terminal 2.

3. Koje je bilo nekadašnje zemljište Terminala 2?
– Zemljište koje je nekada bilo Terminal 2, korišteno od 1963. do 2012. za međunarodne i charter letove, sada je prazno nakon što je zastarjela zgrada srušena.

4. Kakav je broj putnika na Međunarodnoj zračnoj luci Harryja Reida?
– Broj putnika na Međunarodnoj zračnoj luci Harryja Reida stalno raste. Dosegnuo je rekordnih 57,6 milijuna putnika 2023. godine, a očekuje se još veći broj putnika u 2024. godini.

5. Kada se očekuje završetak Dodatnog aerodroma južnog Nevade u dolini Ivanpah?
– Novi aerodrom se ne očekuje da će biti dovršen prije 2037. godine.

Definicije:
– Clark County – administrativna i politička jedinica u državi Nevada, Sjedinjene Američke Države
– Međunarodna zračna luka Harryja Reida – glavna međunarodna zračna luka u Las Vegasu, Nevada, nazvana po bivšem američkom senatoru Harryju Reidu
– Terminal 1 – terminal u Međunarodnoj zračnoj luci Harryja Reida
– Terminal 2 – nekadašnji terminal u Međunarodnoj zračnoj luci Harryja Reida