Radovi na razvoju u Uttar Pradeshu – Novi ciljevi za napredak države

U Lucknowu je premijer izjavio da njegova vlada predano radi na razvoju države pomoću pet ključnih stavki – Talenat, Tradicija, Trgovina, Turizam i Tehnologija. Premijer je izrazio nezadovoljstvo oporbom tijekom budžetske sjednice u Skupštini Uttar Pradesha, rekavši: “Vi ste nam dali “neuspješnu državu”, mi ćemo Uttar Pradesh učiniti vrijednim 1 bilijun dolara.”

Premijer Yogi je istaknuo da je pokrenut program “Jedna obitelj, Jedan identitet” kako bi se osiguralo zapošljavanje za jednu osobu iz svake obitelji i koristi od 60 vrsta programa za svaku obitelj. Također je naglasio da se poduzimaju napore kako bi se osam aspriacijskih okruga države uvrstilo u kategoriju normalnih okruga.

Vlada također radi na 100 aspiracijskih razvojnih blokova, a proračunom su predviđena sredstva i za 100 aspiracijskih urbanih tijela prema sličnim principima. Premijer je također naglasio da je za urbanu ekspanziju i promociju novih gradova osigurano 3.000 milijuna rupija, dok je 800 milijuna rupija namijenjeno za razvoj zelenih cesta i 400 milijuna rupija za državnu misiju pametnih gradova.

U prvoj fazi, svako gradsko vijeće, u drugoj sva naselja, a u trećoj svako Naselje općine bit će povezano sa Sigurnim Gradom, sustavom I Triple C. Premijer je naglasio da je za rješavanje problema zadržavanja vode osigurano 1.000 milijuna rupija za urbano odvodnju poplavnih voda i odvodnju kišnice.

U svrhu razvoja nerazvijenih urbanih naselja, izdvojena su sredstva u iznosu od 675 milijuna rupija, dok su 1.000 milijuna rupija osigurana za rješavanje prometnih gužvi izgradnjom nadvožnjaka i nadvožnjaka. Premijer je također najavio da je formiran lučki put na unutarnjoj vodi u Uttar Pradeshu, te da će grad Ayodhya biti povezan sa Istočnom lukom.

Premijer je rekao da će svaki okrug u državi imati vlastiti bruto domaći proizvod, te da će se nastaviti s predanim radom na osiguranju razvoja i napretka države Uttar Pradesh.

Pitanja i odgovori na temelju glavnih tema i informacija iz ovog članka:

1. Na kojim ključnim stavkama vlada radi na razvoju države Uttar Pradesha?
– Vlada radi na razvoju države pomoću pet ključnih stavki: Talenat, Tradicija, Trgovina, Turizam i Tehnologija.

2. Što je program “Jedna obitelj, Jedan identitet” koji je pokrenut?
– Program “Jedna obitelj, Jedan identitet” osigurava zapošljavanje za jednu osobu iz svake obitelji i koristi od 60 različitih programa za svaku obitelj.

3. Koje su dvije vrste razvojnih blokova na kojima vlada radi?
– Vlada radi na 100 aspiracijskih razvojnih blokova i 100 aspiracijskih urbanih tijela.

4. Koliko sredstava je osigurano za urbanu ekspanziju i promociju novih gradova?
– Za urbanu ekspanziju i promociju novih gradova osigurano je 3.000 milijuna rupija.

5. Što je Siguran Grad sustav I Triple C?
– Siguran Grad sustav I Triple C povezuje svako gradsko vijeće, svako naselje i svako naselje općine sa Sigurnim Gradom.

6. Koliko sredstava je osigurano za rješavanje problema zadržavanja vode?
– Za rješavanje problema zadržavanja vode osigurano je 1.000 milijuna rupija.

7. Za što su osigurana sredstva u iznosu od 675 milijuna rupija?
– Sredstva u iznosu od 675 milijuna rupija osigurana su za razvoj nerazvijenih urbanih naselja.

Definicije ključnih termina i žargona:
– Talenat: Vještine, sposobnosti i znanja pojedinaca.
– Turizam: Posjeti i putovanja ljudi u druge regije ili zemlje u svrhu odmora, obrazovanja ili zabave.
– Aspiracijski okrug: Okrug koji ima potencijal za brz razvoj i napredak.
– Bruto domaći proizvod (BDP): Ukupna vrijednost svih proizvoda i usluga koje država proizvodi tijekom određenog razdoblja.

Predloženi povezani linkovi:
Vlada Uttar Pradesha
Press Information Bureau (PIB)