Raznovrsni projekti za održivi turizam u Park Cityju

fulFILLed Lifestyle Co. i njihov pilot projekt s refilom

fulFILLed Lifestyle Co. je dobio novčanu potporu za održivi turizam 2023. godine kako bi pokrenuo pilot projekt refila s ciljem smanjenja upotrebe jednokratnih kozmetičkih proizvoda u hotelskoj industriji Park Cityja. Nadahnut inicijativom, Black Bear Lodge se pridružio projektu te 75 kupaonica prijelazi na refilabilne sadržaje, sprječavajući godišnje odlaganje oko 15.000 plastičnih boca.

Julie Finnegan, menadžer utjecaja u Abode Luxury Rentals, istaknula je ekološke prednosti ovog projekta: “Prijelaz na refilabilne sadržaje usklađuje se s našom misijom smanjenja ekološkog utjecaja. Eliminacijom jednokratnog plastičnog otpada ne samo da čuvamo prirodne resurse, već i postavljamo novi standard za održivi turizam u Park Cityju.”

Također, projekt osigurava sigurnost gostiju pružanjem netoksičnih, biorazgradivih i cruelty-free proizvoda. Rachel Alday, vlasnica Abode Luxury Rentals, izjavila je: “Naša predanost čistim, netoksičnim proizvodima odražava našu posvećenost pružanju luksuznog, ali ekološki osviještenog smještaja koji istovremeno stavlja naglasak na dobrobit gostiju i očuvanje okoliša.”

Projekt web kamera na stazama

Projekt web kamera na stazama, kojemu je također dodijeljena financijska potpora, uspješno je instalirao live kamere na različitim ulaznim točkama u Bonanza Flatu i cijelom Park Cityju. Ove kamere omogućavaju potencijalnim korisnicima staza da provjere status parkiranja i planiraju svoje posjete, smanjujući gužve vozila na ulaznim točkama i poboljšavajući iskustvo korisnika.

“Budući da pružaju vrijedne podatke za upravljanje zemljištem, ove kamere predstavljaju jedinstveni način dijeljenja prirodne ljepote Park Cityja s cijelim svijetom”, rekao je Billy Kurek, Trail Ranger iz Park City Municipal-a. Kamere su u operativi već oko dvije godine i dijele se s partnerima kao što su Basin Recreation, Mountain Trails Foundation i Utah Open Lands.

“Nadamo se da ćemo s vremenom nastaviti proširivati ovaj program kako pronalazimo prilike za financiranje dodatnih kamera i usredotočiti se na neke od naših najprometnijih područja”, dodao je Kurek. Za provjeru kamere na stazama posjetite web stranicu Park City Trails.

Prijatelji Park City Ski Mountain Mining History-a

Prijatelji Park City Ski Mountain Mining History, projekt koji djeluje pod okriljem Park City Museum-a, dodijeljen je iznos od 15.000 dolara 2023. godine za očuvanje i stabilizaciju struktura Silver King i Thaynes u skijaškom centru Park City Mountain Resort. Ova financijska potpora omogućila je čišćenje interijera kako bi se stvorili sigurni uvjeti za daljnje radove na obnovi.

Morgan Pierce, izvršna direktorica Park City Museum-a, objasnila je: “Cilj je ‘prilagodljivo korištenje’ povijesnih struktura za organizaciju vođenih tura, omogućujući posjetiteljima da interagiraju s važnim rudarskim artefaktima i saznaju više o bogatoj povijesti rudarstva u Park Cityju.”

Plan obnove trebao bi biti dovršen do 2027. godine, s ciljem vraćanja izgleda Silver King Headframe-a kakav je bio prije 100 godina.

Ove financijske potpore pokazuju predanost Park Cityja održivom turizmu, promovirajući ekološku svijest i očuvanje prirodnih i povijesnih resursa zajednice za buduće generacije. Za puni popis dobitnika financijskih potpora za 2024. godinu posjetite web stranicu Park City Chamber of Commerce-a.

fulFILLed Lifestyle Co. i njihov pilot projekt s refilom

Projekt web kamera na stazama