Tina Grange Donates to Local Museums in Carbon County

Tina Grange, stručnjakinja za turizam u Carbon Countyu, posjetila je Općinske komisije Carbon Countya u srijedu navečer kako bi istaknula i donirala dvjema lokalnim muzejima. Grange je ranije donirala sličan iznos Muzeju Helper i željela je nastaviti svoju akciju još dva puta više.

Grange je izjavila da su muzeji dio radnog stroja turizma u Carbon Corridoru, koji se smatra regionalnim bogatstvom. Ured za turizam Carbon Countya bio je oduševljen predstaviti dvije donacije dvjema lokalnim muzejima u Priceu. Prva donacija je otišla Timu Rileyu za USU Prehistoric Museum i iznosila je 10.000 dolara.

Prehistoric Museum je posjetilo preko 20.000 posjetitelja u 2023. godini, otvoren je sedam dana u tjednu i također je domaćin turističkog centra okruga. U 2023. godini najavljeno je besplatno ulaz za lokalne učenike srednjih škola, a muzej je podržao okrug događanjima, turistima i sličnim.

Riley je zahvalio Grangeu i ostatku okruga na velikodušnoj donaciji, ustvrdivši da je muzej sretan što je na različite načine dio zajednice. Novac će itekako pomoći u stvaranju izložbi, izjavio je.

Zatim je donirano 5.000 dolara Bryner Pioneer Museumu. Mnogi možda nisu upoznati s njim, ali Grange je rekla da postoji dobar broj posjetitelja koji ga traže upravo zbog povijesti pionira i Brynera. Muzej posluje isključivo na temelju donacija i volontera, a donacija će se koristiti za ostvarenje ciljeva muzeja u 2024. godini.

Direktorica muzeja Sue Christensen potaknula je zajednicu da posjeti muzej, kao i Gradsku vijećnicu u Priceu, kako bi pogledali izložbu koja se tamo nalazi.

Predsjednik Komisije Larry Jensen rekao je da su ove donacije moguće zahvaljujući prihodima od Poreza na dugotrajnu cestovnu infrastrukturu (TRT). One ne dolaze iz normalnih poreznih prihoda, već od ljudi koji posjećuju područje, borave u hotelima i jedu u restoranima. Postoji vrlo aktivno savjetodavno vijeće koje odlučuje kako potrošiti sredstva.

Komisar Jensen zahvalio je Grangeu na njenim naporima, dok je Grange izjavila da to ne bi bilo moguće bez savjetodavnog vijeća i komisija koje donose konačne odluke na temelju prijedloga vijeća.

ČESTO POSTAVLJANA PITANJA:

1. Tko je Tina Grange i što je donirala?
Tina Grange je stručnjakinja za turizam u Carbon Countyu koja je posjetila Općinske komisije Carbon Countya i donirala dvjema lokalnim muzejima. Grange je donirala iznos od 10.000 dolara muzeju USU Prehistoric Museum i 5.000 dolara muzeju Bryner Pioneer.

2. Zašto su muzeji važni za turizam u Carbon Countyu?
Muzeji su dio radnog stroja turizma u Carbon Corridoru i smatraju se regionalnim bogatstvom. Oni privlače posjetitelje i igraju važnu ulogu u turističkom iskustvu.

3. Koje su koristi od donacija za muzeje?
Donacija će pomoći u stvaranju novih izložbi, podržati programske aktivnosti muzeja i ostvariti njihove ciljeve u budućnosti.

4. Kako će donacija biti korištena u muzeju USU Prehistoric Museum?
Donacija od 10.000 dolara bit će korištena za podršku muzejskim događanjima, turistima i besplatnom ulazu za lokalne učenike srednjih škola.

5. Koje je važne informacije o muzeju Bryner Pioneer Museum?
Bryner Pioneer Museum posluje na temelju donacija i volontera, a donacija od 5.000 dolara pomoći će u ostvarenju ciljeva muzeja u 2024. godini.

6. Tko su Sue Christensen i Larry Jensen?
Sue Christensen je direktorica muzeja Bryner Pioneer, a Larry Jensen je predsjednik Komisije Carbon Countya.

7. Kako su ove donacije moguće?
Ove donacije su moguće zahvaljujući prihodima od Poreza na dugotrajnu cestovnu infrastrukturu (TRT). Sredstva se koriste za poticanje turizma i ulaganje u lokalne muzeje.

DEFINICIJE KLJUČNIH POJMOVA:

– Carbon County: Općina u državi Utah u Sjedinjenim Američkim Državama.
– Muzej Helper: Lokalni muzej u Carbon Countyu.
– Prehistoric Museum: Muzej koji se bavi prapoviješću i nalazi se u Carbon Countyu.
– Bryner Pioneer Museum: Muzej koji se bavi poviješću pionira i nalazi se u Carbon Countyu.
– TRT: Porez na dugotrajnu cestovnu infrastrukturu koji se koristi za financiranje turizma i razvoj lokalne infrastrukture.

SUGERIRANI POVEZANI LINKOVI:

Carbon County Official Website