Berea Tourism Commission Proposes Allowing Electric Carts on City Streets

The Berea Tourism Commission recently voted unanimously to recommend the legalization of electric carts on city streets. This proposal aims to attract more tourists to the city and provide additional transportation options for residents. Under Kentucky law, electric carts are allowed on streets where the speed limit is 35 miles per hour or lower, with the option for exceptions on designated streets. These carts must also be equipped with safety features such as seat belts, brake lights, windshields, windshield wipers, and turn signals.

Chairman Bill West believes that allowing electric carts would be an appealing transportation option for both tourists and locals. He suggests that many tourists who drive recreational vehicles choose to stay in places that offer electric cart rentals or allow their use within the city. By making Berea more cart-friendly, the city can benefit from increased tourism and the resulting boost in commerce.

Commissioner Will Gover, who owns a camping ground in town, also supports the idea, citing his observations of recreational vehicle drivers towing trailers carrying electric carts. He believes that embracing carts would be beneficial for the city, attracting new businesses and generating revenue.

West and Angel, the Berea Business and Tourism Development Director, highlight various reasons to support the ordinance. These include the quieter and environmentally friendly nature of electric carts, increased transportation options for residents, and the potential to alleviate traffic congestion. They believe that allowing electric carts on city streets would enhance the overall Berea experience.

With the recommendation from the Berea Tourism Commission, the proposal will now move to the Berea City Council for further consideration and potential adoption as an ordinance. If approved, Berea would join several surrounding local governments in legalizing the use of electric carts under Kentucky law.

Povjerenstvo za turizam Berea nedavno je jednoglasno glasalo za preporučivanje legalizacije električnih vozila na gradskim ulicama. Ovaj prijedlog ima za cilj privući više turista u grad i pružiti dodatne mogućnosti prijevoza za stanovnike. Prema zakonu države Kentucky, električna vozila su dopuštena na ulicama gdje je brzina ograničena na 35 milja na sat ili manje, uz mogućnost iznimaka na određenim ulicama. Ta vozila također moraju biti opremljena sigurnosnim značajkama poput sigurnosnih pojaseva, svjetala za kočenje, vjetrobrana, brisača i pokazivača smjera.

Predsjednik Bill West vjeruje da bi dopuštanje električnih vozila bila privlačna opcija prijevoza i za turiste i za stanovnike. On sugerira da mnogi turisti koji putuju rekreativnim vozilima biraju boravak na mjestima koja nude najam električnih vozila ili dopuštaju njihovu upotrebu unutar grada. Čineći Berea prijateljskom prema električnim vozilima, grad može imati koristi od povećanog turizma i rezultirajućeg poticaja za trgovinu.

Komisar Will Gover koji posjeduje kamp u gradu također podržava ideju, navodeći svoja zapažanja da vozači rekreativnih vozila vuku prikolice s električnim vozilima. On vjeruje da bi usvajanje električnih vozila bilo korisno za grad, privuklo nove poslovne subjekte i generiralo prihode.

West i Angel, direktor razvoja poslovanja i turizma Berea, ističu razne razloge za podršku nacrtu. To uključuje mirniju i ekološki prihvatljivu prirodu električnih vozila, povećane mogućnosti prijevoza za stanovnike i potencijal za smanjenje prometne gužve. Oni vjeruju da bi dopuštanje električnih vozila na gradskim ulicama unaprijedilo ukupno iskustvo Beree.

S preporukom Povjerenstva za turizam Berea, prijedlog će sada biti proslijeđen Gradskom vijeću Berea na daljnje razmatranje i moguće usvajanje kao zakon. Ako se usvoji, Berea će se pridružiti nekoliko okolnih lokalnih vlasti u legalizaciji korištenja električnih vozila prema zakonu države Kentucky.

Ključni termini:
– Električna vozila: Vozila koja se pokreću električnom energijom umjesto konvencionalnim gorivima.
– Povjerenstvo za turizam: Tijelo koje se bavi promoviranjem turizma u određenom području.
– Prijevozne opcije: Različiti načini prijevoza dostupni stanovnicima ili turistima.
– Prometna gužva: Prekomjerno opterećenje prometa i zagušenja na cestama.
– Brzina ograničena na 35 milja na sat: Maksimalna dozvoljena brzina kretanja vozila na određenim ulicama.