Novinar traži se u Honoluluu za izvještavanje o turizmu, energiji i novcu i financijama

Na Pacific Business News, publikaciji American City Business Journals, trenutno se traži novinar u Honoluluu koji će pratiti ključne teme turizma, energije i novca i financija. Naši novinari moraju biti konkurentni, snalažljivi i motivirani da objave vijesti o najvažnijim industrijama, tvrtkama i ljudima u regiji. Očekuje se da pruže informacije koje će koristiti iskusnim čitateljima za razvoj njihovog poslovanja i/ili napredovanje u karijeri. Naš sadržaj daje im prednost u odnosu na konkurenciju, povezuje ih s donositeljima odluka i razdvaja strategije rasta koje funkcioniraju od onih koje ne funkcioniraju. To obično podrazumijeva rad naših izvorinskih mreža i pronalaženje vijesti prije nego što budu objavljene ili široko dostupne.

Idealni kandidat će kombinirati tradicionalne novinarske vještine – izgradnju izvora, oštro novinarsko prosuđivanje, mogućnost intervjua i izvještavanje – s vještinama online i društvenih medija. Novinari u našoj redakciji ne samo da predaju članke. Oni uključuju videozapise, slajdove i druge multimedijalne elemente koji unapređuju priču i dodatno angažiraju našu publiku. Oni razotkrivaju važne vijesti koje izvorima ponekad ne odgovaraju, ali ne sagorijevaju mostove.

Odgovornosti posla:
– Definiranje jasne i uvjerljive vizije izgleda, dojma i glasa naših proizvoda, uključujući razvijanje digitalne novinske operacije, tjednog tiskanog izdanja i dnevnih e-pošti.
– Izvještavanje i pisanje kratkih i dugih priča za web stranicu i tjedno tiskano izdanje.
– Vlastiti izvor vijesti, diktiranje dnevne pokrivenosti i uspjeh pri otkrivanju isključivih informacija od izvora.
– Neprestano razvijanje izvora i upravljanje odnosima s visokim izvršnim direktorima i drugim vođama zajednice.
– Stjecanje prednosti nad konkurentima pri svakoj važnoj priči, ne samo govoreći im što se dogodilo, već i zašto i kako.

Vještine i iskustvo:
– Diplomski stupanj ili ekvivalentno radno iskustvo.
– Želja i sposobnost za objavljivanje vijesti i identificiranje vrijednih događaja i izvora.
– Snažne analitičke i istraživačke vještine u intervjuiranju.
– Mogućnost rada samostalno i u suradnji s drugima.
– Udobnost u komunikaciji s različitim ljudima, osobno, telefonom i na mreži.
– Jasna želja za razvijanje izvora i izgradnju publike.
– Dobro razumijevanje novinarske etike, pisanja vijesti i strukture priče.
– Mogućnost iskorištavanja odnosa s izvorima kako bi se isporučio sadržaj koji razlikuje organizaciju od konkurencije.
– Multimedijske vještine, uključujući videozapise, fotografije, emitiranje, pojavljivanje na kameri.
– Vješt u korištenju MS Office proizvoda.
– Vješt u korištenju web platformi za komunikaciju (Teams, Zoom, Webex itd.).

Da biste se prijavili, posjetite ovdje.

FAQ:

1. Koji posao se trenutno traži u Honoluluu?
– Trenutno se traži novinar koji će pratiti ključne teme turizma, energije i novca i financija.

2. Koji su osnovni zahtjevi za ovaj posao?
– Idealni kandidat mora kombinirati tradicionalne novinarske vještine s vještinama online i društvenih medija. Treba imati diplomski stupanj ili ekvivalentno radno iskustvo te želju i sposobnost za objavljivanje vijesti i identifikaciju vrijednih događaja i izvora.

3. Koje su odgovornosti ovog posla?
– Odgovornosti posla uključuju definiranje vizije izgleda, dojma i glasa proizvoda, izvještavanje i pisanje priča, pronalaženje vlastitih izvora vijesti, razvijanje izvora i odnosa s visokim izvršnim direktorima te stjecanje prednosti nad konkurencijom pri svakoj važnoj priči.

4. Koje vještine i iskustvo su potrebni za ovaj posao?
– Potrebno je imati snažne analitičke i istraživačke vještine u intervjuiranju, sposobnost rada samostalno i u suradnji s drugima, jasnu želju za razvijanjem izvora i izgradnjom publike, razumijevanje novinarske etike i pisanja vijesti te multimedijske vještine.

5. Kako se prijaviti za posao?
– Da biste se prijavili, posjetite [ovdje](https://www.bizjournals.com/honolulu/jobs/detail/238167924/nreporter.html).

Definicije:

– Novinar: Osoba koja istražuje, prikuplja informacije, piše i objavljuje vijesti.
– Izvor vijesti: Osoba ili organizacija koja pruža informacije novinaru za potrebe izvještavanja.
– Multimedijalne vještine: Vještine korištenja različitih medija kao što su videozapisi, fotografije, emitiranje itd. za poboljšanje priče i angažiranje publike.
– Novinarska etika: Skup moralnih načela i standarda koji se primjenjuju na novinarski rad, uključujući poštivanje istine, pravde, točnosti, objektivnosti itd.

Srodni linkovi:
Pacific Business News