Povećan dolazak stranih turista očekuje se tijekom Seollal blagdana

Očekuje se značajan porast dolaska stranih turista u Koreju tijekom nadolazećeg Seollal blagdana, zbog čega su putničke agencije i relevantne turističke industrije spremne za masovni dolazak turista. Prema izvješću globalnog pružatelja usluga putovanja Trip.com, stope rezervacija za strane putnike od 9. do 12. veljače porasle su za otprilike 40 posto u usporedbi s prethodnim blagdanskim razdobljem. Povećanje obuhvaća različite regije, pri čemu Japan, Hong Kong, Tajvan, Tajland i Sjedinjene Američke Države prednjače, a slijede Singapur, Ujedinjeno Kraljevstvo, Rusija, Malezija i Indonezija.

Među omiljenim gradovima Koreje za strane turiste su Seul, Busan, otok Jeju, Daegu i Incheon, a slijede Pyeongchang, Cheongju i Chuncheon. Ove godine je primjetno povećanje obiteljskih putovanja, što se može vidjeti po popularnosti odredišta poput resorta Legoland Korea, resorta Everland, parka Vivaldi i skijaškog resorta Elysian Gangchon.

Kako bi udovoljila potražnji, Trip.com planira proširiti svoje turističke mogućnosti, uključujući ponude koje uključuju zrakoplovne karte i hotelski smještaj, kao i neovisne putne pakete bez vođenih tura.

S druge strane, Korejska turistička organizacija očekuje dolazak oko 85.000 kineskih turista tijekom kineske Nove godine, koja ove godine traje od 10. do 17. veljače. Među kineskim posjetiteljima, posjete Seulu i otoku Jeju su najpopularniji izbor. Također, ove godine su zimske festivale u provinciji Gangwon, gdje su u siječnju održane Zimskim olimpijske igre mladih Gangwon 2024, doživjele povećanu popularnost.

Kako bi udovoljila potražnji, Korejska turistička organizacija organizira čarter letove između Shijiazhuanga i Incheona prije i poslije blagdana, ukupno 123 leta između Koreje i Kine. Više od 9.000 potencijalnih posjetitelja sudjelovalo je u promotivnim akcijama rezervacija putem online putničkih agencija kao dio marketinških inicijativa KTO-a.

Kako bi poboljšala iskustvo posjetitelja, KTO provodi digitalnu mobilnu promotivnu akciju tijekom mjesec dana, nudeći popuste do 20 posto u trgovinama povezanima s Alipay Plus u području Myeongdong u Seulu i trgovinama ZeroPay širom zemlje.

“Fokus nam ove godine bit će privlačenje velikih i srednjih putničkih grupa, poput školskih izleta za tinejdžere i sportskih događaja”, izjavio je Cho Hee-jin, voditelj odjela za međunarodni marketing KTO-a. KTO također planira privući širi spektar pojedinačnih kineskih putnika, uključujući milenijalce i mlade generacije Z.

Često postavljana pitanja (FAQ):
1. Koji je razlog značajnog porasta dolaska stranih turista u Koreju tijekom Seollal blagdana?
2. Koje su omiljene destinacije za strane turiste u Koreji?
3. Koje su turističke mogućnosti koje Trip.com planira proširiti?
4. Koliko kineskih turista se očekuje tijekom kineske Nove godine u Koreji?
5. Koje su najpopularnije destinacije za kineske turiste u Koreji?
6. Koje promotivne akcije organizira Korejska turistička organizacija kako bi privukla turiste?
7. Kakva će biti fokus Korejske turističke organizacije ove godine?

Definicije ključnih pojmova:
1. Seollal blagdan – korejski festival koji obilježava lunarnu Novu godinu.
2. Trip.com – globalni pružatelj usluga putovanja.
3. Putničke agencije – tvrtke koje organiziraju putovanja i rezerviraju smještaj za turiste.
4. Zrakoplovne karte – ulaznice za putovanje avionom.
5. Hotelski smještaj – usluga smještaja u hotelima.
6. Očekuje dolazak – predviđa se da će doći.
7. Zimske festivale – događaji koji se održavaju tijekom zime i obuhvaćaju razne aktivnosti i zabavu.

Predložene srodne veze:
KTO