Predsjednik Ferdinand “Bongbong” R. Marcos Jr. želi povećati turizam između Nove Zelandije i Filipina

Predsjednik Ferdinand “Bongbong” R. Marcos Jr. izjavio je u utorak da želi povećati turizam između Nove Zelandije i Filipina. On je primio novoimenovanu veleposlanicu Nove Zelandije u Filipinima Catherine Rosemary McIntosh u Malacañan Palace.

Filipinci bi voljeli posjetiti Novu Zelandiju, a vjerujem da bi i Novozelanđani željeli vidjeti Filipine. To je još jedno područje interesa koje bismo trebali istražiti i promovirati tijekom njezinog boravka ovdje, rekao je Marcos tijekom sastanka.

Marcos je rekao McIntosh da Filipini poboljšavaju napore za povezivanje otoka, uključujući unaprjeđenje manjih luka.

“Već smo prilično zauzeti. Trebamo dva nova aerodroma. Trenutačno ih gradimo, ali mislim da je najbolje osigurati pristup manjim regionalnim aerodromima koji su blizu ili unutar turističkih odredišta”, rekao je Marcos.

Novozelandski premijer Christopher Luxon u travnju je službeno posjetio Filipine s ciljem poticanja poslovanja Novog Zelanda u jugoistočnoj Aziji.

Česta pitanja (FAQ):

1. Koje inicijative predsjednik Marcos želi poduzeti u vezi s turizmom između Nove Zelandije i Filipina?
– Predsjednik Marcos želi povećati turizam između dviju zemalja i promovirati posjete Novoj Zelandiji za Filipince, kao i posjete Filipinima za Novozelanđane.

2. S kim je predsjednik Marcos imao sastanak u vezi s tim pitanjem?
– Predsjednik Marcos sastao s novoimenovanom veleposlanicom Nove Zelandije u Filipinima, Catherine Rosemary McIntosh, u Malacañan Palace.

3. Kako Filipini poboljšavaju napore vezane uz povezivanje otoka?
– Filipini poboljšavaju napore za povezivanje otoka, uključujući unaprjeđenje manjih luka i izgradnju novih aerodroma.

Definicije ključnih pojmova:

– Turizam: Putovanje izvan mjesta prebivališta s ciljem odmora, rekreacije, zabave, poslovanja, itd.
– Veleposlanik: Diplomatski predstavnik jedne zemlje u drugoj zemlji.
– Malacañan Palace: Službena rezidencija i ured predsjednika Filipina.

Sugerirane povezane veze:
nzherald.co.nz (The New Zealand Herald)
tourismnewzealand.com (Tourism New Zealand)