Prijave otvorene za 2. TIFA summit koji će se održati od 10. do 12. travnja 2024. u CTICC-u

Uključivanje u događaj podrazumijeva pristup Svjetskom sajmu putovanja u Africi (WTM Africa) koji se održava istovremeno od 10. do 12. travnja 2024.

Ambiciozna suradnja između Africa Travel Week (ATW) i Tourism Investment Forum Africa (TIFA) ima za cilj poticanje prilika za investiranje u turistički sektor Afrike i sektor investicija.

TIFA, koji će se održati istovremeno s WTM Afrikom od 10. do 12. travnja u CTICC-u, u gradu Cape Townu, aktivno pozicionira kontinent kao privlačnu investicijsku destinaciju izbora, promovirajući daljnji rast i razvoj povezanih sektora njihovih ekonomija.

“TIFA pruža važnu platformu za donositelje politika i stručnjake za ulaganje sa svih strana svijeta da se angažiraju, surađuju i ostvare poslovne kontakte dok istovremeno promiču nacionalne prioritete za gospodarski rast i stvaranje radnih mjesta”, objašnjava Megan De Jager, direktor portfelja u Africa Travel Week.

“Kao značajno jubilarno izdanje Africa Travel Week-a (ATW), naša suradnja na ovogodišnjem događaju ne samo da donosi dodatnu vrijednost sudionicima, već i otključava ogroman potencijal sektora putovanja, turizma i investicija za poticanje gospodarskog i društvenog napretka na cijelom kontinentu. Kontinentalna slobodna trgovinska zona Afrike pruža niz prilika koje se mogu iskoristiti i pristupiti putem TIFA-e.”

Tro-dnevni program događaja za 2024. godinu obuhvaća prezentacije investicija, rasprave o politikama, trendovima i razvoju, stručne panel rasprave te priliku za posjete različitim lokacijama investicijskih projekata. Važno je napomenuti da će sudionici moći međusobno komunicirati na WTM-u, što će napredovati njihove strategijske namjere.

“Prošlogodišnji summit okupio je preko 190 sudionika iz 13 zemalja i regija, koji su predstavili više od 50 investicijskih projekata i prilika širom afričkog kontinenta. To je energija i želja koja je potrebna kako bi Afrika zauzela svoje mjesto kao investicijska destinacija izbora. Prilike stoje na raspolaganju. Ono što je potrebno je povezati investitore s projektima, a to je ono što TIFA donosi sudionicima”, dodaje Miller Matola, izvršni direktor tvrtke Millvest Advisory, organizatora TIFA-e.

“Suradnjom s ATW-om ove godine, očekujemo još veći broj zainteresiranih ulagača, utjecajnih poslovnih lidera, multilateralnih organizacija i razvojnih agencija koje traže održive projekte u koje bi uložili svoj kapital. Ako je to na vašem radaru za 2024. godinu, ne propustite uvrstiti TIFA i WTM Afriku u svoj poslovni kalendar. Prijavite se odmah.”

Za sudjelovanje na TIFA 2024 posjetite: https://www.tourisminvestmentforum.africa

Za sudjelovanje na WTM-u Africa 2024 i dodatnim događanjima posjetite: https://www.wtm.com/africa/en-gb.html

Program uključuje rasprave o politikama, stručna izlaganja o trendovima i prilikama za investiranje, posjete terenu i još mnogo toga. Dionicima će biti omogućeno upoznavanje i suradnja s potencijalnim ulagačima na licu mjesta.