Prijedlog zakona za obnovu poreza na ležaj propituje se zbog brige o turizmu Floride

PANAMA CITY BEACH, Fla. (WMBB) – Jedan od prijedloga skupa poreznih olakšica koji je odobrila Odbor za finansije i sredstva Floride uključuje prijedlog prema kojem bi glasači morali odobriti obnovu poreza na ležaj svakih 6 godina.

Trenutno ne postoji ograničenje, taj porez je beskrajan. A prikuplja se puno novca.

Prošle godine smo sakupili malo više od 37 milijuna dolara za porez na razvoj turizma, kaže izvršni direktor Vijeća za razvoj turizma županije Bay, Dan Rowe.

Novac se može koristiti samo za projekte koji promoviraju ili koriste lokalni turizam.

Sav naš rad na obnovi plaža i upravljanju plažama, bilo da se radi o čišćenju smeća na plažama, uređivanju plaža ili dodavanju pijeska na plaže nakon uragana, sve bi to nestalo i lokalni stanovnici bi morali snositi te troškove, rekao je Rowe.

Porez na ležaj pomogao je financiranju Publix Sports Parka.

Članovi Upravnog odbora Vijeća za razvoj turizma (TDC) mogli bi glasovati za izgradnju novog gradskog središta putem poreza na ležaj.

Ali ako država nametne period od 6 godina za obnovu, veliki projekti poput tog postali bi velik rizik.

Ne radi se samo o infrastrukturi i velikim projektima. Porez na ležaj financira marketinške napore TDC-a.

Panama City Beach generira više od 3,1 milijarde dolara izravnih troškova u našem lokalnom gospodarstvu, rekao je Rowe. I ako bismo izgubili porez na razvoj turizma i našu sposobnost promoviranja Paname City Beacha i županije Bay kao turističke destinacije, živote mnogih naših susjeda bi ugrozio smanjeni broj posjeta.

Trenutačno je period od 6 godina za obnovu poreza na ležaj samo u prijedlogu skupa poreznih olakšica. Nije uključen u zakon Senata.

Predstavitelj Griffitts rekao je da će se usprotiviti ako konačni proračun uključi ograničenje od 6 godina.

Vjerujem da će dio poreza na razvoj turizma biti doradjen, rekao je Griffitts. Ne znam hoće li ga u potpunosti ukloniti, ali vjerujem da će period od šest godina sa referendumom i sličnim stvarima biti malo doradjen.

Jedini zahtjev državnog zakonodavstva svake godine je donijeti proračun do kraja sjednice. Sjednica za ovu godinu zakazana je za 7. ožujka.

Pitanja i odgovori:
1. Koji je prijedlog porezne olakšice koji je odobrila Odbor za finansije i sredstva Floride?
2. Koliko često bi glasači morali odobriti obnovu poreza na ležaj prema novom prijedlogu?
3. Kakva je trenutna situacija s porezom na ležaj?
4. Za što se prikupljeni novac od poreza na ležaj može koristiti?
5. Koji su mogući negativni učinci da se period obnove poreza na ležaj ograniči na 6 godina?

Definicije:
– Porez na ležaj: Porez koji se naplaćuje svaki put kad se iznajmi hotelski ili turistički smještaj.
– Turizam: Industrija putovanja i pružanja usluga putnicima za zadovoljavanje njihovih turističkih potreba.
– Obnova poreza na ležaj: Postupak obnove odobrenja za naplatu poreza na ležaj od strane glasača svakih određenih godina.