Turizam u Seeley je suočen sa izazovima i promjenama

Više od 30 sudionika, uključujući stanovnike Seeley jezera, predstavnike neprofitnih organizacija i vladine dužnosnike okruga Missoula, okupilo se 31. siječnja u kafiću osnovne škole Seeley jezera kako bi razgovarali o problemima i prijedlozima vezanim uz turizam u području. Glacialna planinska teritorija – koju je država Montana prepoznala kao službenu marketinšku i upravnu organizaciju za zapadnu Montanu – započela je razvijati svoj plan zaštite destinacije kao odgovor na pandemiju COVID-19 2021. godine. Racene Friede, predsjednica i izvršna direktorica Glacier Country Montane, rekla je da se koncept zaštite destinacije više usredotočuje na to kako turizam utječe na kvalitetu života zajednica orijentiranih na turizam nego na ekonomiju ili broj ljudi koji dolaze i odlaze. Glacialna planinska teritorija je održala slične sastanke u okruzima Glacier, Flathead, Lincoln, Mineral, Sanders, Lake i Ravalli County.Friede je rekla da je ključ za turizam u destinacijama da se vođenje temelji na zajednici. Seljanima je izražen optimizam i ponos prema svom području (Seeley jezero), rekla je Friede, koja je odrasla u Ovandu i išla u srednju školu u Seeley jezeru. Ljudi su jako ponosni na svoju zajednicu. Jedan element plana zaštite destinacije usmjeren je na smanjenje utjecaja turizma tijekom duljeg vremenskog razdoblja. Friede je rekla da je problem u malim gradovima, posebno onima koji su toliko sezonski ovisni o turizmu, što je teško zadržati zaposlenike kada posjetitelji odu. Prije tri ili četiri godine, gužva je bila samo u srpnju i kolovozu, rekao je Friede. Sada se to proteže od sredine lipnja do sredine rujna. Friede je rekla da su sudionici sastanka u srijedu navečer bili skloni izjednačavanju stvari. Ostale teme razgovora uključivale su stanovanje, zaposlenje, infrastrukturu i posljedice pandemije COVID-19 te gužve koje su stvorile destinacijski gradovi jer su “urbani ljudi preplavili ruralna područja”, rekao je Friede. Michelle Dunn, vlasnica True North masaže, također je istaknula stanovanje i infrastrukturu kao ključne probleme s kojima se zajednica suočava u vezi s turizmom. Volim turizam. Volim energiju koju donosi”, rekla je Dunn. “Volim Seeley jezero ljeti.” Ali, Dunn je rekla da je teško predvidjeti priliv stanovništva kada su sve, od rampi za čamce do koševa za smeće pretrpani. Treba nam više prostora, rekla je. Dunn je rekla da dolazi promjena i “bilo bi sjajno da ljudi iz Seeleyja budu dio te promjene”. Cijeni što je Glacialna planinska teritorija došla u Seeley jezero kako bi čula kako turizam utječe na zajednicu od ljudi koji tu žive. Za Friede, to je jedan od glavnih elemenata zaštite destinacije. Želimo da budete stvarno, stvarno otvoreni prema nama u vezi s onim što vidite na terenu, rekla je Friede.

Često postavljana pitanja (FAQ) na temelju glavnih tema i informacija prikazanih u članku:

1. Kakav je cilj plana zaštite destinacije glacialne planinske teritorije?
– Cilj plana zaštite destinacije glacialne planinske teritorije je usredotočiti se na utjecaj turizma na kvalitetu života zajednica orijentiranih na turizam.

2. Kako se planira smanjiti utjecaj turizma tijekom duljeg vremenskog razdoblja?
– Jedan element plana zaštite destinacije je fokusiran na smanjenje utjecaja turizma tijekom duljeg vremenskog razdoblja.

3. Koje su teme raspravljane na sastanku?
– Teme rasprave na sastanku uključivale su stanovanje, zaposlenje, infrastrukturu i posljedice pandemije COVID-19 te gužve koje su stvorile destinacijski gradovi.

4. Koji su ključni problemi s kojima se zajednica suočava u vezi s turizmom?
– Ključni problemi s kojima se zajednica suočava u vezi s turizmom uključuju stanovanje, infrastrukturu i priliv stanovništva koji stvara gužve.

5. Kako je Glacialna planinska teritorija sudjelovala u zajednici Seeley jezera?
– Glacialna planinska teritorija je došla u Seeley jezero kako bi čula kako turizam utječe na zajednicu od ljudi koji tu žive.

Definicije ključnih pojmova ili žargona koji se koriste u članku:
1. Glacialna planinska teritorija – službena marketinška i upravna organizacija za zapadnu Montanu koja je razvila plan zaštite destinacije kao odgovor na pandemiju COVID-19.
2. Destinacijski gradovi – gradovi koji su popularni turistički odredišta.

Sugestije za povezane linkove na glavni domaćin (ne podstranice):
www.glaciermt.com

Molimo vas da provjerite točnost URL-ova prije nego što ih dodate.