Značajan porast dolaska kineskih turista na Koh Samui

Tourism Authority of Thailand očekuje značajan porast dolaska kineskih turista na Koh Samui ovog mjeseca, zahvaljujući programu ukidanja viza i nadolazećem Lunarnom Novom Godinom. Direktorica za Koh Samui u TAT-u, Kanokkittika Kritwuthikorn, izjavila je kako je objava o ukidanju viza pokazala pozitivan utjecaj na turizam Koh Samuija. Na Samui aerodrom je 1. veljače sletio izravni let koji je prevozio 138 turista iz Kine, a očekuje se dolazak najmanje 5.000 kineskih turista na otok tijekom veljače.

Za vrijeme proslave Kineske Nove Godine, Bangkok Airways će povećati broj direktnih letova iz Chongqinga i Chengdua u jugozapadnoj Kini do Koh Samuija na četiri puta tjedno – ponedjeljkom, utorkom, četvrtkom i subotom. U siječnju je na otok stiglo oko 4.000 kineskih turista.

Samui se nalazi na četvrtom mjestu najtraženijih destinacija kineske putničke agencije CTrip, vodeći se iza Bangkoka, Phuketa i Chiang Maija, dok je Pattaya na petom mjestu. Pretraživanje vezano uz ove pet popularnih destinacija na CTripu se povećalo sedam puta nakon što su Tajland i Kina potpisali sporazum o ukidanju viza koji će stupiti na snagu 1. ožujka. Sporazum vrijedi za nositelje običnih putovnica i putovnica izdanih za službene svrhe.

“Popularnost Samuija među kineskim putnicima djelomično se može pripisati promotivnim kampanjama Turističkog udruženja Koh Samui i sastancima između lokalnih turističkih operatera i njihovih kolega iz Chongqinga i Chengdua”, dodala je gospođa Kanokkittika.

Često postavljana pitanja (FAQ) na temelju glavnih tema i informacija iz članka:

1. Koja je glavna vijest u vezi turizma na Koh Samuiju ovog mjeseca?
– Glavna vijest je očekivani značajan porast dolaska kineskih turista na Koh Samui zahvaljujući programu ukidanja viza i nadolazećoj Kineskoj Novoj Godini.

2. Kakav je utjecaj objave o ukidanju viza imao na turizam Koh Samuija?
– Objava o ukidanju viza pokazala je pozitivan utjecaj na turizam Koh Samuija.

3. Koliko turista iz Kine je sletjelo na Samui aerodrom 1. veljače?
– Na Samui aerodrom je 1. veljače sletio izravni let koji je prevozio 138 turista iz Kine.

4. Koliko kineskih turista se očekuje na Koh Samuiju tijekom veljače?
– Očekuje se dolazak najmanje 5.000 kineskih turista na otok tijekom veljače.

5. Koliko puta tjedno će Bangkok Airways povećati broj direktnih letova iz Chongqinga i Chengdua do Koh Samuija za vrijeme proslave Kineske Nove Godine?
– Bangkok Airways će povećati broj direktnih letova na četiri puta tjedno – ponedjeljkom, utorkom, četvrtkom i subotom.

6. Koje su najtraženije destinacije kineske putničke agencije CTrip?
– Najtraženije destinacije su Bangkok, Phuket, Chiang Mai, Koh Samui i Pattaya.

7. Koliko se puta povećalo pretraživanje vezano uz ove pet popularnih destinacija na CTripu?
– Pretraživanje vezano uz ove destinacije povećalo se sedam puta nakon što su Tajland i Kina potpisali sporazum o ukidanju viza koji će stupiti na snagu 1. ožujka.

Definicije ključnih pojmova i žargona:
– TAT (Tourism Authority of Thailand) – Turističko udruženje Tajlanda
– Lunarna Nova Godina – Kineska Nova godina koja se slavi prema lunarnom kalendaru
– Koh Samui – otok u Tajlandu poznat po turizmu
– Chongqing – jedan od najvećih gradova u jugozapadnoj Kini
– Chengdu – glavni grad provincije Sichuan u jugozapadnoj Kini
– Bangkog Airways – zrakoplovna kompanija sa sjedištem u Bangkoku

Predloženi povezani linkovi:
TAT News – službena stranica Turističkog udruženja Tajlanda (TAT)
Bangkok Airways – službena stranica Bangkok Airwaysa