Boeing 737 Max 9s Return to Service After Grounding

Nakon što je bio prizemljen otprilike tri tjedna u siječnju, gotovo 94% Boeingovih 737 Max 9 letjelica vratilo se u uporabu, piše Meghan Maharishi za Airlines Reporter.

Federalna uprava za civilno zrakoplovstvo priopćila je da je pregledano i vraćeno u uporabu 135 letjelica Max 9 nakon incidenta koji se dogodio na letu Alaska Airlinesa početkom siječnja. Prizemljenje letjelica Max 9 natjeralo je United Airlines i Alaska Air da prošli mjesec otkažu tisuće letova.

Brand USA Promotes Tourism with Super Bowl Ad

Američka marketinška agencija za turizam, Brand USA, po prvi put će prikazati Super Bowl oglas internacionalno, piše Dawit Habtemariam za Global Tourism Reporter.

Habtemariam izvještava da će se 15-sekundni oglas prikazivati u Njemačkoj i Ujedinjenom Kraljevstvu, dvama glavnim izvorima turizma za SAD. Brand USA je prošle godine uspostavio partnerstvo s NFL-om u Njemačkoj i Ujedinjenom Kraljevstvu. Staci Mellman, glavna marketing direktorica agencije, izjavila je da suradnja s NFL-om omogućava pristup sve većem broju međunarodnih putnika zainteresiranih za američki nogomet.

Dallas to Host Numerous Matches in 2026 World Cup

Iako su dužnosnici u Dallasu razočarani što neće biti domaćini finalne utakmice Svjetskog kupa 2026., ipak su postigli jednu veliku pobjedu – bit će domaćini najviše utakmica od svih gradova, piše Dawit Habtemariam za Global Tourism Reporter.

Dallas će biti domaćin devet utakmica tijekom turnira, uključujući polufinalnu. Jedan lokalni sportski izvršitelj izjavio je da će ekonomski utjecaj biti sličan kao da su organizirali devet Super Bowlova. Studija Boston Consulting Groupa pokazala je da će Svjetski kup 2026. donijeti gradovima između 90 i 480 milijuna dolara.

ČPP sekcija

1. Koje su letjelice bile prizemljene u siječnju? Koliko je letjelica vraćeno u uporabu?

U siječnju su Boeingove 737 Max 9 letjelice bile prizemljene. Gotovo 94% letjelica je vraćeno u uporabu nakon pregleda.

2. Koja su dva zrakoplovna prijevoznika otkazala tisuće letova zbog prizemljenja letjelica Max 9?

United Airlines i Alaska Air su prošli mjesec otkazali tisuće letova zbog prizemljenja letjelica Max 9.

Definicije:
– Max 9: model letjelice Boeing 737 Max 9.
– Federalna uprava za civilno zrakoplovstvo: američka vladina agencija koja regulira civilno zrakoplovstvo.
– Prizemljenje letjelica: privremeno prekid korištenja letjelica zbog sigurnosnih razloga.

boeing.com

USA brendiranje potiče turizam Super Bowl oglasom

1. Gdje će se prikazati međunarodni Super Bowl oglas američke marketinške agencije za turizam?

Oglas će se prikazivati u Njemačkoj i Ujedinjenom Kraljevstvu, dvama glavnim izvorima turizma za SAD.

2. Kako je Brand USA uspostavio partnerstvo s NFL-om?

Brand USA je uspostavio partnerstvo s NFL-om u Njemačkoj i Ujedinjenom Kraljevstvu.

Definicije:
– Brand USA: američka marketinška agencija za turizam.
– Super Bowl: finalna utakmica u američkom nogometu.

globaltourismreporter.com

Dallas domaćin brojnih utakmica Svjetskog kupa 2026.

1. Koliko utakmica će Dallas biti domaćin tijekom Svjetskog kupa 2026.?

Dallas će biti domaćin devet utakmica, uključujući polufinalnu.

2. Koji je ekonomski utjecaj očekivan za gradove domaćine Svjetskog kupa 2026.?

Prema studiji Boston Consulting Groupa, Svjetski kup 2026. će gradovima donijeti između 90 i 480 milijuna dolara.

Definicije:
– Svjetski kup: međunarodno nogometno natjecanje.
– Polufinalna utakmica: utakmica koja se igra u polufinalnom krugu natjecanja.

dallascity.gov