Oversight District izdaje priopćenje o odbacivanju tužbe Disneya

Nakon odbacivanja tužbe Disneya prema Prvom amandmanu federalnog zakona protiv guvernera Floride Rona DeSantisa i Središnjeg turističkog nadzornog okruga (CFTOD), Upravni odbor okruga sada je izdao vlastito priopćenje kao odgovor na presudu.

Nakon donošenja presude, Disney je izdao priopćenje koje kaže da se borba “ovdje neće završiti” i da namjeravaju uložiti žalbu na odluku Žalbenom sudu 11. kruga.

Sada su predsjednik Upravnog odbora Nadzornog okruga Martin Garcia i odvjetnik okruga, Charles J. Cooper, objavili vlastite izjave izražavajući svoje “oduševljenje” presudom.

Drago mi je što je ova tužba, koja je bila ništa više od ometanja, sada iza nas. Naš odbor i okrug sada će nastaviti provoditi odgovarajuće promjene kako bi djelovali i funkcionirali kao neovisna vladina agencija koja promiče transparentnost i odgovornost dok donosi veći prosperitet što većem broju ljudi u Floridi.

– Martin Garcia, predsjednik Središnjeg turističkog nadzornog okruga

Dobro nam je da je okružni sud primijenio jasnu presedan za odbacivanje Disneyevog zahtjeva da on, umjesto Floridskog zakonodavstva i guvernera, odabire dužnosnike koji će služiti na njegovom lokalnom vladinom tijelu. Disney može posjedovati zemlju u okrugu, ali ne posjeduje vladu.

– Charles J. Cooper, predsjednik Cooper & Kirk

Iako je Disneyva federalna tužba odbačena i kompanija traži žalbu, njihove tužbe na državnoj razini protiv CFTOD-a još uvijek se nastavljaju. Nedavno su se Disney i okrug dogovorili da će suđenje za novu tužbu o javnim zapisima biti zakazano za lipanj, koju je Disney podnio prošlog mjeseca.

Tužba o javnim zapisima odvojena je od tužbe okruga protiv Disneya, u kojoj je Disney podnio zahtjev za otkrivanje, a Okrug je odbio predati tražene dokumente.

Oversight District izdaje priopćenje o odbacivanju tužbe Disneya

– Martin Garcia, predsjednik Središnjeg turističkog nadzornog okruga

– Charles J. Cooper, predsjednik Cooper & Kirk

Definicije ključnih pojmova:
– Prvi amandman: Prvi amandman Ustava Sjedinjenih Američkih Država garantira slobodu govora, slobodu tiska, pravo na mirno okupljanje i pravo na podnošenje peticija vladi.
– Guverner: Najviši izvršni položaj u nekoj saveznoj državi ili teritoriju.
– Središnji turistički nadzorni okrug (CFTOD): Vladina agencija koja nadzire turizam u određenom okrugu ili području i promiče transparentnost i odgovornost u turističkom sektoru.