Priprema Perth za budući rast zračne povezanosti i turizma

Turizam je vitalni čimbenik za gospodarstvo Zapadne Australije. U 2021.-22. industrija je podržavala gotovo 30.000 turističkih poduzeća i generirala više od 89.000 radnih mjesta u turizmu, s ukupno 16,8 milijardi dolara uloženih u državu putem potrošnje posjetitelja. Povećana zračna povezanost ključna je za strategiju regije u održavanju tog gospodarskog rasta.

Glavni grad Zapadne Australije usmjeren je na razvijanje izravnih zračnih veza s ključnim prioritetnim tržištima, uključujući Kinu, Indiju i Južnu Koreju, kao i druge neslužene tržišta. Domaćinstvom Routes Asia 2025, Perth će pokazati vodećim aviokompanijama regije održivost i profitabilnost tih ruta te predstaviti Zapadnu Australiju kao poželjnu turističku destinaciju.

Prošle godine je zračna luka sa zadovoljstvom dočekala objavu da će Qantas uspostaviti izravnu liniju između Perth-a i Pariza u srpnju 2024. Perth-ove recentne uspjehe u vezi ruta ove godine uključuju povećanje usluga iz Singapore Airlines-a, Cathay Pacific-a, Emirates-a i Jetstara; sezonsku uslugu China Eastern-a za Shanghai i povratak Thai Airways-a i South African Airways-a, zajedno s dobrodošlicom novog sudionika, AirAsia Berhad.

Kate Holsgrove, glavna komercijalna i operativna direktorica Perth Airport-a, izjavila je da je Perth Airport uzbuđen što će dočekati Routes Asia u Perth-u 2025. godine. “Routes Asia nam pruža priliku da izravno promoviramo Perth međunarodnim aviokompanijama i istaknemo profil naše nevjerojatne destinacije, te sve što Perth i Zapadna Australija nude.

“Perth Airport i Tourism WA vode pristup ‘Team Perth’ za ponovnu povezanost Pertha s međunarodnim odredištima – politika koja uključuje državnu vladu, industriju, turizam i organizacije za obrazovanje kako bi zajedno razvile nove mogućnosti zračnog prometa. Razvoj novih zračnih usluga prema Perth-u i poboljšanje međunarodne mreže zrakoplovnih kompanija u regiji Azija i dalje, nedvojbeno će koristiti sektoru turizma, poslovanju, međunarodnom obrazovanju i izvozu svježeg voća.

“Domacin Routes Asia pruža rijedak priliku da se ključni utjecajni ljudi okupe u Perthu kako bi doživjeli destinaciju i istaknuli ponuđene mogućnosti kao zapadno-australsko središte.”

Deputy Premijer i ministar turizma, počasni Rita Saffioti MLA iz zapadne Australije izjavila je: “Vlada WA s ponosom će domaćiniti Routes Asia 2025, istraživati mogućnosti za uspostavu novih letova između jugoistočne Azije i naše države, kao zapadne kapije Australije.

“Naša država ima više vremenskih zona i blisku blizinu mnogim zemljama u jugoistočnoj Aziji te je dobro pozicionirana za izgradnju svog nasljeđa kao važnog globalnog zračnog čvorišta. Zapadna Australija s nestrpljenjem očekuje dobrodošlicu glavnim vođama iz avioindustrije jugoistočne Azije na Routes Asia 2025 i pokazivanje svega najboljeg što naš glavni grad i Zapadna Australija mogu ponuditi.”

Steven Small, direktor Routes-a, izjavio je: “Povećana zračna povezanost dokazano donosi ogromne gospodarske koristi i prosperitet odredištu. Rast međunarodnog kapaciteta sjedala osiguravanjem izravnih usluga prema međunarodnim odredištima bio je i ostaje prioritet za Perth Airport i Tourism Western Australia. Domaćinstvom 21. izdanja Routes Asia, donositelji odluka iz preko 100 vodećih prijevoznika regije doživjet će iz prve ruke značajne mogućnosti rasta koje grad i šira regija imaju ponuditi. Uvjeren sam da će ovo dodatno ubrzati impresivni rast koji odredište već ostvaruje.

FAQ:

1. Kako turizam utječe na gospodarstvo Zapadne Australije?

2. Koje su ključne zračne veze koje razvija Perth?
Perth je usmjeren na razvijanje izravnih zračnih veza s ključnim prioritetnim tržištima, uključujući Kinu, Indiju i Južnu Koreju, kao i druge neslužene tržišta.

3. Koje su nedavne rute koje su otvorene na Pertha Aerodromu?
Nedavne uspjehe Pertha u vezi ruta ove godine uključuju povećanje usluga iz Singapore Airlines-a, Cathay Pacific-a, Emirates-a i Jetstara; sezonsku uslugu China Eastern-a za Shanghai i povratak Thai Airways-a i South African Airways-a, zajedno s dobrodošlicom novog sudionika, AirAsia Berhad.

4. Koje su prednosti domaćinstva Routes Asia u Perthu u 2025. godini?
Domaćinstvo Routes Asia pruža priliku za izravnu promociju Pertha međunarodnim aviokompanijama, istaknuta je profil naše destinacije i sve što Perth i Zapadna Australija nude.

5. Kako će povećana zračna povezanost koristiti sektoru turizma?

Definitions:
– Turizam: industrija koja uključuje putovanja ljudi izvan njihovog uobičajenog prebivališta u svrhu razonode, poslovanja ili kulture.
– Zračna luka: mjesto koje pruža usluge slijetanja, polijetanja i zaustavljanja zrakoplova. Glavna luka za zračni promet.
– Potrošnja posjetitelja: novac koji posjetitelji troše na putovanjima, uključujući hranu, smještaj i kupovinu.
– Prioritetna tržišta: ključna tržišta s kojima želimo uspostaviti izravne zračne veze.

Related links:
Perth Airport