Rekordan broj posjetitelja u turističkom uredu Fuengirole

Prema podacima koje je objavila gradska vlast Fuengirole, broj posjetitelja koji su se registrirali u turističkom uredu grada prošlog mjeseca povećao se za više od 90 posto u usporedbi s istim razdobljem 2023. godine. José Luis Ponce, savjetnik za turizam, izjavio je da je ukupno 5.106 ljudi koristilo usluge ureda u siječnju, u usporedbi s 2.644 posjetitelja u siječnju 2023. godine, i da ta brojka također “dostiže znatno više” u odnosu na registrirane posjetitelje u srpnju 2023.

“Ovi brojevi služe kao barometar za procjenu turističke situacije u Fuengirolu. Ako izračunamo prosjek, dobijemo broj od 150 posjetitelja dnevno. To znači da turistički ured postaje sve poznatiji i stoga se sve više koristi. Također znači da se dugo očekivana nestezonizacija turizma u Fuengirolu odvija, što je vrlo pozitivno”, objasnio je Ponce.

Što se tiče nacionalnosti korisnika, savjetnik je naveo da su “Britanci najbrojniji”, s oko 30 posto ukupnog broja, a slijede Španjolci, Skandinavci, Francuzi, Nijemci i Talijani. Također je naglasio da je 70 posto posjetitelja ženskog spola.

NaNeki značajni pojmovi koji se koriste u članku su:

1. Fuengirola – grad u Španjolskoj koji je popularna turistička destinacija.
2. Posjetitelji – ljudi koji dolaze u Fuengirolu kao turisti.
3. Turistički ured – institucija koja pruža informacije i usluge turistima.
4. Nestezonizacija – proces u kojem destinacija privlači turiste izvan glavne turističke sezone.

Evo nekoliko pitanja i odgovora (FAQ) temeljenih na glavnim temama i informacijama iz članka:

P: Koje su statistike posjeta Fuengirolu u siječnju 2023. godine?
O: Prema podacima gradske vlasti Fuengirole, broj posjetitelja koji su se registrirali u turističkom uredu grada u siječnju 2023. godine povećao se za više od 90 posto u usporedbi s istim razdobljem 2023. godine. Ukupno 5.106 ljudi koristilo je usluge ureda u siječnju 2023. godine, u usporedbi s 2.644 posjetitelja u siječnju 2023. godine.

P: Što ti brojevi znače za turizam u Fuengirolu?
O: Prema Joséu Luisu Ponceu, savjetniku za turizam, ti brojevi služe kao barometar za procjenu turističke situacije u Fuengirolu. Prosječno je 150 ljudi posjetilo turistički ured svaki dan u siječnju 2023. godine, što ukazuje na to da je turistički ured sve poznatiji i da se sve više koristi. To je također pokazatelj nestezonizacije turizma, što je vrlo pozitivno.

P: Koje su nacionalnosti posjetitelja u Fuengirolu?
O: Prema savjetniku za turizam, većina posjetitelja u Fuengirolu su Britanci, čineći oko 30 posto ukupnog broja. Slijede Španjolci, Skandinavci, Francuzi, Nijemci i Talijani. Također je napomenuo da je 70 posto posjetitelja ženskog spola.

Neki korisni linkovi za dodatne informacije o turizmu u Fuengirolu:

Fuengirola – službena stranica
Spain.info – službena stranica Španjolske

Napomena: Za veze koje nisu konkretno navedene u članku, pretpostavilo se da su službene web stranice.