Thailand Extends Visa Waiver for Kazakhstani Tourists Until August 31

Speaking at a press conference following the weekly Cabinet meeting, Prime Minister Srettha Thavisin announced that the visa waiver for tourists from Kazakhstan would be extended until August 31. This decision comes after Thailand initially allowed tourists from Kazakhstan to enter the country without a visa starting from September 25, 2023. The original waiver was set to expire on February 29, but with the recent extension, Kazakhstani tourists can now enjoy a hassle-free stay in the kingdom for up to 30 days.

The extension of the visa waiver for Kazakhstani tourists is a positive move by Thailand to promote tourism and strengthen bilateral relations. It not only offers convenience to visitors from Kazakhstan but also highlights the country’s commitment to fostering friendly ties with international partners.

Thailand is renowned for its stunning landscapes, rich cultural heritage, and warm hospitality. From pristine beaches to vibrant cities, the kingdom offers a diverse range of experiences for tourists to explore. By extending the visa waiver, Thailand hopes to attract more tourists from Kazakhstan and encourage them to discover the beauty and charm of this Southeast Asian nation.

With the visa-free entry, Kazakhstani tourists can now plan their visit to Thailand without the hassle of obtaining a visa. They can immerse themselves in the vibrant street markets of Bangkok, visit ancient temples in Chiang Mai, or relax on the picturesque islands of Phuket and Krabi. The extended visa waiver period allows visitors enough time to fully experience the wonders of Thailand.

In conclusion, Thailand’s decision to extend the visa waiver for Kazakhstani tourists until August 31 demonstrates its commitment to promoting tourism and fostering friendly relations. This move not only benefits visitors from Kazakhstan but also showcases the country’s enchanting attractions to a wider audience.

Na konferenciji za novinare nakon redovnog sastanka Kabineta, premijer Srettha Thavisin je najavio da će oslobađanje od vize za turiste iz Kazahstana biti produženo do 31. kolovoza. Ova odluka dolazi nakon što je Tajland prvobitno omogućio turistima iz Kazahstana da uđu u zemlju bez vize od 25. rujna 2023. godine. Izvorno oslobođenje od vize trebalo je isteći 29. veljače, ali s nedavnim produženjem turisti iz Kazahstana sada mogu bez problema boraviti u kraljevini do 30 dana.

Produženje oslobađanja od vize za turiste iz Kazahstana je pozitivan korak Tajlanda u promicanju turizma i jačanju bilateralnih odnosa. Ovo ne samo da olakšava posjetiteljima iz Kazahstana, već ističe i zemljinu predanost uspostavljanju prijateljskih veza s međunarodnim partnerima.

Tajland je poznat po svojim prekrasnim krajolicima, bogatoj kulturnoj baštini i srdačnom gostoprimstvu. Od netaknutih plaža do živopisnih gradova, kraljevina nudi raznolik spektar iskustava za turiste. Produženjem oslobađanja od vize, Tajland se nada privući više turista iz Kazahstana i poticati ih da otkriju ljepotu i šarm ove jugoistočne azijske nacije.

S oslobađanjem od vize, turisti iz Kazahstana sada mogu planirati svoj posjet Tajlandu bez gnjavaže dobivanja vize. Mogu se uroniti u živahne ulične tržnice Bangkoka, posjetiti drevne hramove u Chiang Maiju ili se opustiti na slikovitim otocima Phuketa i Krabija. Produljeno razdoblje oslobođenja od vize omogućuje posjetiteljima dovoljno vremena da u potpunosti dožive čaroliju Tajlanda.

Zaključno, odluka Tajlanda da produži oslobađanje od vize za turiste iz Kazahstana do 31. kolovoza pokazuje njihovu predanost promicanju turizma i uspostavljanju prijateljskih odnosa. Ovaj korak ne samo da koristi posjetiteljima iz Kazahstana, već i predstavlja očaravajuće atrakcije zemlje širem auditoriju.

### Ključni pojmovi:
– Oslobođanje od vize – Tajland je produžio period u kojem turisti iz Kazahstana mogu boraviti u zemlji bez vize.
– Turizam – industrija putovanja i boravka u drugim zemljama radi zadovoljstva i odmora.
– Bilateralni odnosi – odnosi između dvije zemlje u kojima se promoviraju gospodarska, politička i kulturna suradnja.
– Bangkok – glavni grad Tajlanda, poznat po svojim tržnicama, hramovima i živoj kulturi.
– Chiang Mai – grad na sjeveru Tajlanda poznat po svojim budističkim hramovima i festivalima.
– Phuket i Krabi – otoci u Tajlandu popularni po prekrasnim plažama i ronilačkim lokacijama.

### Povezane veze:
Thailand Tourism