Najbolji turistički heroji 2024. godine

Deset finalista natječe se za titulu Turističkog superstar 2024., a glasanje je otvoreno od 19. veljače do 24. ožujka. Finalist s najviše glasova osvojit će krunu.

Natjecanje Turistički superstar 2024. VisitEnglanda pokrenuto je 19. veljače, a javnost je ohrabrena da se uključi i glasa.

Natjecanje Turistički superstar VisitEnglanda, koje se održava već 12. godinu za redom, ima za cilj pronaći neraspoznate heroje koji trenutno rade u turizmu, pružajući nezaboravna iskustva posjetiteljima, kao i predstavljanje raznolikosti i kvalitete turističke ponude i odredišta Engleske.

Direktor VisitEnglanda, Andrew Stokes, rekao je: “Natjecanje Turistički superstar je divno natjecanje koje svake godine stavlja svjetlo reflektora na fantastične ljude u našoj industriji, ali i prepoznaje one koji zaista idu korak dalje. Od turističkih vodiča do pružatelja pristupačnog smještaja, od zaposlenika farmi za zabavu do kustosa muzeja, ovi superstarovi zaista se trude kako bi osigurali da posjetitelji imaju nezaboravno iskustvo.”

“Finalisti su već svi pobjednici, ali samo jedan može osvojiti krunu, stoga potičem svakoga da se uključi i glasa kako bismo pronašli Turističkog superstar VisitEnglanda za 2024. godinu.”

Deset finalista odabrani su iz prijava poslodavaca i odredišta diljem Engleske koja pokrivaju sva područja turizma.

Finalisti Turističkog superstar 2024. VisitEnglanda su:

– Emily Williamson, Pub Tours Ltd, Peak District
– Field Sport UK, Leicestershire
– Sue & Ian Rainford, Brickhouse Farm Cottages, Lancashire
– Pete Chambers, The Coventry Music Museum
– Lily-Rose Sheppard, Vodič kroz veslanje, Roundhouse Birmingham
– Isle of Wight Ramblers: David Howarth, David Yates and Linda Jones
– Liam White, Upravitelj životinja, Fairytale Farm, Chipping Norton
– Robert Dennis Brown, Dalby Forest Cycle Hub, Nacionalni park North York Moors
– Bury St Edmunds Tour Guides, Suffolk
– Amy Whitfield, Triple A Food Tours, North East of England

Pobjednik će biti objavljen na kraju Engleskog tjedna turizma koji se ove godine održava od 15. do 24. ožujka, a nagrada Turistički superstar bit će uručena osobno na svečanosti VisitEngland Awards for Excellence tijekom ljeta.

Turizam je jedna od najvećih i najvrijednijih industrija Engleske, podržava stotine tisuća malih i srednjih poduzeća, zapošljava 2,6 milijuna ljudi i 2022. godine generira 66 milijardi funti prihoda za domaću potrošnju posjetitelja.

Često postavljana pitanja (FAQ)

1. Što je natjecanje Turistički superstar 2024?
Natjecanje Turistički superstar 2024. VisitEnglanda je godišnje natjecanje koje ima za cilj pronaći izvanredne pojedince u turističkoj industriji Engleske. Natjecanje je pokrenuto od strane VisitEnglanda kako bi istaknulo neuhvaćene heroje koji pružaju iznimna iskustva posjetiteljima.

2. Kada će biti objavljen pobjednik?
Pobjednik natjecanja bit će objavljen na kraju Engleskog tjedna turizma, koji se ove godine održava od 15. do 24. ožujka. Nagrada Turistički superstar bit će uručena osobno na svečanosti VisitEngland Awards for Excellence tijekom ljeta.

3. Tko su finalisti natjecanja Turistički superstar 2024?
Deset finalista natječe se za titulu Turističkog superstar 2024. Finalisti su:
– Emily Williamson, Pub Tours Ltd, Peak District
– Field Sport UK, Leicestershire
– Sue & Ian Rainford, Brickhouse Farm Cottages, Lancashire
– Pete Chambers, The Coventry Music Museum
– Lily-Rose Sheppard, Vodič kroz veslanje, Roundhouse Birmingham
– Isle of Wight Ramblers: David Howarth, David Yates i Linda Jones
– Liam White, Upravitelj životinja, Fairytale Farm, Chipping Norton
– Robert Dennis Brown, Dalby Forest Cycle Hub, Nacionalni park North York Moors
– Bury St Edmunds Tour Guides, Suffolk
– Amy Whitfield, Triple A Food Tours, North East of England

4. Kako mogu glasati za Turističkog superstar 2024?
Glasanje je otvoreno od 19. veljače do 24. ožujka. Svi su ohrabreni da se uključe i glasaju za svog favorita kako bi pronašli Turističkog superstar VisitEnglanda za 2024. godinu.

5. Koje su nagrade za pobjednika?
Pobjednik natjecanja Turistički superstar 2024. bit će nagrađen titulom Turističkog superstar, a nagrada će mu biti uručena na svečanosti VisitEngland Awards for Excellence.

6. Koliko je turizam važan za englesko gospodarstvo?
Turizam je jedna od najvećih i najvrijednijih industrija Engleske. Podržava stotine tisuća malih i srednjih poduzeća, zapošljava 2,6 milijuna ljudi i 2022. godine generira 66 milijardi funti prihoda od domaće potrošnje posjetitelja.

Ključni pojmovi:
– Turistički superstar: Izvanredna osoba u turističkoj industriji koja pruža iznimna iskustva posjetiteljima.
– VisitEngland: Turistička organizacija koja promovira i razvija turizam u Engleskoj.
– Engleski tjedan turizma: Godišnji događaj posvećen promociji i slavljenju turizma u Engleskoj.

Srodne poveznice:
visitengland.com (VisitEngland: službena web stranica)