Turistička industrija u Kentuckyju se oporavila, očekuje se uspješna turistička godina

U članku se ističe da je 2020. godina donijela velike gubitke turističkoj industriji diljem zemlje zbog pandemije COVID-19. Međutim, predsjednica Meet NKY-a, Julie Kirkpatrick, ističe kako je situacija na lokalnom nivou puno bolja. Kirkpatrick ističe da je potrošnja posjetitelja prije četiri godine pala za oko 80% kada su se poslovni subjekti zatvorili kako bi suzbili širenje virusa, a oporavak je bio spor sve do prošle godine.

Prema njenim riječima: “Godina 2021. je bila početak otvaranja. 2022. godina je bila godina normalizacije. Ali zaista mislim da je 2023. godina donijela ravnotežu. Planirali smo vratiti se na razine iz 2019. godine do 2025., a sada s ponosom možemo reći da smo to ostvarili već 2023. godine.”

Kirkpatrick ističe da se popunjenost hotela vratila na razinu prije pandemije, povećavajući se za 1,3% i dosegnuvši 68,5%. Ona spominje i veću medijsku pažnju koju su privukli neprekidni letovi britanskog prijevoznika British Airways do Međunarodne zračne luke Cincinnati/Northern Kentucky, koncert Taylor Swift i staza Bourbon Trail, koji su svi privukli posjetitelje u području.

Kirkpatrick očekuje uspješnu godinu i ističe: “Imamo pun raspored koncerata. Green Day, Luke Bryan i mnogi drugi. Znam da će Reds privući obožavatelje, znam da će FC Cincinnati privući obožavatelje, i naravno, još nismo vidjeli najbolje od Joea Burrowa.”

Kirkpatrick također naglašava da će izložba umjetnosti i svjetlosti BLINK privući više ljudi, kao i Kentucky Faith Trail.

Većina posjetitelja dolazi iz udaljenosti od 300 milja, iz gradova poput Atlante, Nashvillea, Chicaga i Detroita, ali sve više ljudi sada dolazi avionom u ovo područje, zahvaljujući međunarodnim letovima iz Londona i Pariza.

Prema izvješću MeetNKY-a, na nacionalnom i međunarodnom nivou objavljeno je 675 članaka koji su uključivali Sjeverni Kentucky i lokalne atrakcije, dosegnuvši više od 1 milijardu čitatelja. Izvješće ističe da bi reklamiranje koje bi dosegnulo toliko ljudi koštalo 19,6 milijuna dolara.

FAQ:

1. Kako je pandemija COVID-19 utjecala na turističku industriju u Sjevernom Kentuckyju?
– Pandemija COVID-19 imala je velike gubitke za turističku industriju u cijeloj zemlji, uključujući i Sjeverni Kentucky. Turizam je bio smanjen zbog zatvaranja poslovnih subjekata i mjera suzbijanja virusa.

2. Kakva je situacija u turizmu na lokalnom nivou?
– Situacija na lokalnom nivou u turizmu je puno bolja nego na nacionalnom nivou. Postignuta je povratna ravnoteža i popunjenost hotela vratila se na razinu prije pandemije.

3. Koje su atrakcije privukle posjetitelje u području?
– Neprekidni letovi britanskog prijevoznika British Airways do Međunarodne zračne luke Cincinnati/Northern Kentucky, koncert Taylor Swift i staza Bourbon Trail privukli su posjetitelje u područje.

4. Koje planirane događaje možemo očekivati u turističkoj industriji u Sjevernom Kentuckyju?
– U turističkoj industriji planirani su koncerti Green Daya, Lukea Bryana i drugih poznatih izvođača. Također, očekuje se privlačenje obožavatelja putem sportskih događaja kao što su Reds i FC Cincinnati.

5. Koja područja privlače posjetitelje iz drugih gradova i zemalja?
– Većina posjetitelja dolazi iz gradova poput Atlante, Nashvillea, Chicaga i Detroita, ali sve više ljudi dolazi avionom zahvaljujući međunarodnim letovima iz Londona i Pariza.

Definitions:

– Meet NKY: Organizacija koja promovira turizam i događanja u Sjevernom Kentuckyju.
– COVID-19: Bolest koju uzrokuje virus SARS-CoV-2.
– Popunjenost hotela: Postotak zauzetih soba u hotelu.
– Bourbon Trail: Tura koja uključuje posjete različitim destilerijama i drugim atrakcijama vezanim uz destiliranje bourbona.
– BLINK: Izložba umjetnosti i svjetlosti.

Related links:

meetnky.com: Službena stranica Meet NKY-a, organizacije koja promovira turizam u Sjevernom Kentuckyju.
cvgairport.com: Službena stranica Međunarodne zračne luke Cincinnati/Northern Kentucky.
reds.com: Službena stranica sportskog tima Reds.
fccincinnati.com: Službena stranica sportskog tima FC Cincinnati.
blink2023.com: Službena stranica izložbe umjetnosti i svjetlosti BLINK.