Velika potpora turizmu u luci Seattle

Luci Seattleova Potpora marketinškom programu turizma udvostručuje dodjelu sredstava organizacijama, do maksimalno 20.000 dolara po organizaciji. Ova godina označava već devet godina zaredom kako luka usklađuje sredstva namijenjena promociji države Washington kao turističke destinacije.

Nedavno povećanje sredstava za potporu turizmu od strane Luke Seattle sada dodjeljuje 600.000 dolara programu tijekom dvije godine umjesto samo jedne. Luka je ranije financirala 200.000 dolara godišnje.

“Ovim dodatnim sredstvima i sve većim naglaskom na održivi turizam, ovaj program će omogućiti organizacijama da ponude inovativne načine privlačenja posjetitelja koji će odgovorno uživati u bogatim prirodnim resursima i kulturama našeg područja”, izjavio je član Luke Seattle, Fred Felleman, u priopćenju za javnost.

Dobivena sredstva podržavaju kvalificirane organizacije sa sjedištem u Washingtonu, uključujući trgovačke komore, organizacije za turistički marketing, okruge, gradove, luke, indijanske narode, muzeje i neprofitne organizacije koje koriste događaje kako bi privukle posjetitelje izvan države.

Program Potpore marketinškom programu turizma za razdoblje 2024.-2025. nudi dvije vrste potpora prema ovlaštenim promjenama koje je izvršio Lukin upravni odbor. Prva vrsta nudi do 20.000 dolara po dobitniku, a druga vrsta nudi do 10.000 dolara po dobitniku.

Dobivena sredstva moraju se koristiti za oglašavanje, promociju ili distribuciju informacija kako bi se privukli posjetitelji izvan države putem upotrebe lučkih objekata Seattlea do turističkih odredišta u državi Washington. Ovi objekti uključuju međunarodnu zračnu luku Seattle-Tacoma, luke za kruzere ili marinu za rekreaciju.

Program zahtijeva usklađivanje sredstava u omjeru 2 prema 1.

Prema podacima iz Luke Seattle, od osnutka programa 2016. godine, dodijeljeno je 178 projekata koji su dobili više od 1,3 milijuna dolara sredstava iz luke i 1 milijun dolara u sredstvima odgovarajućih organizacija.

Česta pitanja (FAQ) o podršci marketinškom programu turizma od strane Luke Seattle:

1. Koje organizacije mogu dobiti sredstva iz programa podrške marketinškom programu turizma?
Odgovor: Program podržava kvalificirane organizacije sa sjedištem u Washingtonu, kao što su trgovačke komore, organizacije za turistički marketing, okruzi, gradovi, luke, indijanski narodi, muzeji i neprofitne organizacije koje koriste događaje kako bi privukle posjetitelje izvan države.

2. Koliko novca se dodjeljuje organizacijama kroz ovaj program?
Odgovor: Nedavno povećanje sredstava omogućilo je dodjelu do 20.000 dolara po organizaciji tijekom dvije godine, umjesto dosadašnjih 200.000 dolara godišnje.

3. Kako se mogu koristiti dobivena sredstva?
Odgovor: Dobivena sredstva moraju se koristiti za oglašavanje, promociju ili distribuciju informacija s ciljem privlačenja posjetitelja izvan države na turistička odredišta u državi Washington. To može uključivati korištenje lučkih objekata Seattlea poput međunarodne zračne luke Seattle-Tacoma, luka za kruzere ili marine za rekreaciju.

4. Kakve vrste potpora nudi program?
Odgovor: Program nudi dvije vrste potpora prema ovlaštenim promjenama Lukinog upravnog odbora. Prva vrsta nudi do 20.000 dolara po dobitniku, a druga vrsta nudi do 10.000 dolara po dobitniku.

5. Kako se može aplicirati za dobivanje sredstava?
Odgovor: Detaljne informacije o procesu apliciranja i uvjetima mogu se pronaći na službenim internetskim stranicama Luke Seattle.

Definicije ključnih pojmova:

– Luke Seattle: Termin se odnosi na luku u Seattleu, Washington, koja dodjeljuje sredstva organizacijama za promociju turizma.
– Marketinški program turizma: Program koji ima za cilj promovirati turizam u državi Washington privlačeći posjetitelje izvan države.
– Održivi turizam: Koncept koji se odnosi na turizam koji održava ekološku cjelovitost, promiče društvenu pravdu i ekonomsku dobrobit lokalnih zajednica.
– Lučki objekti: Uključuju međunarodnu zračnu luku Seattle-Tacoma, luke za kruzere i marine za rekreaciju.