Aroostook County Tourism Experiences Record Spike in Visitors Amidst Pandemic

CARIBOU, Maine – The tourism industry in Aroostook County, Maine, witnessed a significant surge in visitors last year, surpassing all other regions in the state. Despite the challenges posed by the pandemic, Aroostook County experienced a 17.5-percent increase in tourism between December 2022 and November 2023, according to the Maine Office of Tourism’s latest data.

Jacob Pelkey, the tourism developer for Aroostook County Tourism, credits the rise in visitors to the region’s strong connections to family and friends. Aroostook became a popular destination as pandemic travel restrictions eased, with many people visiting their loved ones in the area. In fact, 31 percent of travelers surveyed by the Maine Office of Tourism stated that they planned their trips to Aroostook based on recommendations from family and friends, making it their top reason for travel.

The economic impact of tourism in Aroostook County also saw positive growth, reaching a total of $255,058,200 in 2023, a 3.5-percent increase from the previous year. This figure includes various factors such as total visitors, the number of days spent in the region, overnight stays at accommodation establishments, and direct expenditure on local businesses.

While Aroostook County’s economic impact may be lower compared to other regions in Maine, local businesses still benefited greatly from the influx of visitors. Sheena Hinxman, the manager of Russell’s Motel in Caribou, highlighted the appeal of outdoor activities such as snowmobiling, ATV riding, and hunting, along with annual events like class reunions and cultural festivals. Despite setbacks caused by the early closure of snowmobile trails during the winter, Russell’s Motel is fully booked for the upcoming eclipse, demonstrating the enduring allure of the region.

Looking ahead, Aroostook County Tourism remains optimistic about the 2024 summer season. They have introduced new digital maps and itinerary tools, including support for cyclists on the U.S. Bike Route 501. Additionally, a redesigned website will be launched in March, providing visitors with enhanced digital features.

The success of Aroostook County’s tourism industry serves as a testament to the strong bonds of community and the allure of this picturesque region, driving economic growth amidst the challenges of the pandemic. As visitors continue to flock to Aroostook, its unique offerings and warm hospitality will undoubtedly leave a lasting impression.

CARIBOU, Maine – Turistička industrija u Aroostook okrugu u saveznoj državi Maine doživjela je značajan porast posjetitelja prošle godine, nadmašujući sve ostale regije u državi. Unatoč izazovima koje je postavila pandemija, Aroostook okrug je doživio porast turizma od 17,5 posto između prosinca 2022. i studenoga 2023. godine, prema najnovijim podacima ureda za turizam savezne države Maine.

Jacob Pelkey, turistički razvojnik za Aroostook okrug, pripisuje porastu posjetitelja snažnim vezama regije s obitelji i prijateljima. Aroostook je postao popularna destinacija dok su se putovanja tijekom pandemije olakšala, s mnogim ljudima koji su posjećivali svoje voljene osobe u tom području. Zapravo, 31 posto putnika koji su sudjelovali u istraživanju ureda za turizam savezne države Maine izjavili su da su planirali putovanje u Aroostook na temelju preporuka obitelji i prijatelja, što je njihov glavni razlog za putovanje.

Ekonomski utjecaj turizma u Aroostook okrugu također je vidio pozitivan rast, dosegnuvši ukupno 255.058.200 dolara u 2023. godini, što je povećanje od 3,5 posto u odnosu na prethodnu godinu. Ova brojka uključuje različite čimbenike kao što su ukupan broj posjetitelja, broj provedenih dana u regiji, noćenja u smještajnim objektima i izravna potrošnja u lokalnim tvrtkama.

Iako ekonomski utjecaj Aroostook okruga može biti manji u usporedbi s drugim regijama u Maineu, lokalne tvrtke su ipak imale veliku korist od dolaska posjetitelja. Sheena Hinxman, menadžerica hotela Russell’s Motel u Caribouu, istaknula je privlačnost aktivnosti na otvorenom poput vožnje motornim sankama, vožnje terenskim vozilima i lova, zajedno s godišnjim događanjima poput susreta bivših učenika i kulturnih festivala. Unatoč poteškoćama uzrokovanim ranim zatvaranjem staza za motorni sanjkanje tijekom zime, hotel Russell’s Motel je potpuno rezerviran za nadolazeću pomrčinu, što pokazuje trajnu privlačnost regije.

Gledajući unaprijed, Turistički ured za Aroostook okrug ostaje optimističan u vezi ljetne sezone 2024. godine. Uveli su nove digitalne karte i alate za itinerar, uključujući podršku za bicikliste na U.S. Bicycle Route 501. Dodatno, redizajnirana web stranica bit će pokrenuta u ožujku, pružajući posjetiteljima poboljšane digitalne značajke.

Uspjeh turističke industrije Aroostook okruga služi kao dokaz snažnih veza zajednice i privlačnosti ove slikovite regije, koja potiče gospodarski rast usred izazova pandemije. Kako posjetitelji nastavljaju dolaziti u Aroostook, njezine jedinstvene ponude i toplina gostoprimstva nedvojbeno će ostaviti trajan dojam.