Discovering the Natural Wonders of Hong Kong

During my recent two-day hike along Hong Kong’s MacLehose Trail, I was astounded by the breathtaking beauty and untapped potential of the city’s natural wonders. What surprised me even more was that the majority of hikers I encountered were mainland tourists, who had traveled specifically to Hong Kong to conquer the renowned 100km trail. Drawn by its diverse landscapes, these hikers were eager to experience the coastal, urban, and natural environments that are scarce in their own cities.

The popularity of the MacLehose Trail extends beyond word of mouth; it has become a sensation on mainland social platforms such as Xiaohongshu. This is a testament to the trail’s ability to captivate and enthrall visitors, showcasing Hong Kong’s rich natural assets, including 24 country parks, the UNESCO Global Geopark, and marine parks.

However, amidst the awe-inspiring scenery, it is disheartening to witness the increasing amount of litter along the trail. Despite the presence of banners urging visitors to “Take your litter home,” the fragility of our ecosystem is being compromised. The upcoming introduction of municipal solid waste charging in August presents an opportunity for the government to address this issue and encourage tourists to reduce waste and take responsibility for their actions.

One possible solution is to provide free garbage bags at pavilions and kiosks along the trail. Additionally, installing more filtered water machines to reduce the use of plastic bottles is worth exploring. By embracing sustainable practices and promoting responsible tourism, Hong Kong’s eco-tourism sector can not only preserve the city’s natural beauty but also create a new global image for the city.

With comprehensive planning and a focus on environmental conservation, Hong Kong has the potential to position itself as a nature-focused destination. By taking the necessary steps to protect our natural wonders, we can offer unforgettable experiences to both residents and visitors, ensuring that future generations can continue to enjoy the immense beauty that Hong Kong has to offer.

Tijekom mog nedavnog dvodnevnog planinarenja duž MacLehose staze u Hong Kongu, očarana sam bila zadivljujućom ljepotom i neiskorištenim potencijalom prirodnih čuda ove metropole. Ono što me još više iznenadilo bilo je da je većina planinara koje sam srela bila kineskih turista koji su putovali posebno u Hong Kong kako bi savladali poznatu 100-kilometarsku stazu. Privučeni raznolikim krajolikom, ovi planinari su bili željni iskusiti obalne, urbano i prirodno okruženje koje je rijetko u njihovim vlastitim gradovima.

Popularnost MacLehose staze se proširila i izvan usmenog prenošenja; postala je senzacija na glavnim kineskim društvenim platformama poput Xiaohongshu. To je dokaz sposobnosti staze da očara posjetitelje i zadivljuje ih, prikazujući bogata prirodna blaga Hong Konga, uključujući 24 zemljišna parka, UNESCO-ov globalni geopark i morske parkove.

Međutim, usred ovih očaravajućih prizora, srce mi se slama od sve veće količine smeća uz stazu. Unatoč prisutnosti plakata koji pozivaju posjetitelje da svoje smeće ponesu sa sobom, krhkost našeg ekosustava je ugrožena. Predstojeće uvođenje naplate komunalnog otpada u kolovozu pruža priliku vladi da se pozabavi ovim pitanjem i potakne turiste da smanje otpad i preuzmu odgovornost za svoje postupke.

Jedno moguće rješenje je osigurati besplatne vrećice za smeće na paviljonima i kioscima uz stazu. Također, vrijedi istražiti mogućnost postavljanja više aparata s filtriranom vodom kako bi se smanjila upotreba plastičnih boca. Usvojenjem održivih praksi i promicanjem odgovornog turizma, sektor eko-turizma Hong Konga može ne samo sačuvati prirodnu ljepotu grada, već i stvoriti novu globalnu sliku grada.

Kroz sveobuhvatno planiranje i usredotočenost na očuvanje okoliša, Hong Kong ima potencijal da se pozicionira kao destinacija usmjerena na prirodu. Preduzimanjem potrebnih koraka kako bismo zaštitili naša prirodna čuda, možemo ponuditi nezaboravna iskustva stanovnicima i posjetiteljima, osiguravajući da buduće generacije mogu i dalje uživati u ogromnoj ljepoti koju Hong Kong nudi.

Ključni pojmovi:
– MacLehose staza – popularna planinarska staza u Hong Kongu koja se proteže na 100 kilometara
– Xiaohongshu – kineska društvena platforma s velikom reputacijom na području mode, ljepote i putovanja
– Komunalni otpad – otpad koji nastaje iz kućanstava, uključujući smeće poput hrane, papira i plastike
– Ekosustav – zajednica biljnih i životinjskih vrsta, te njihov životni prostor, koji čine međusobno ovisni ekološki sustav