Lionel Messi vraća se kao promotor Saudijske Arabije kao turističke destinacije

Fudbalska zvijezda Lionel Messi se vraća kako bi promovirao Saudijsku Arabiju kao turističku destinaciju u kampanji koja želi srušiti “zidove” “pogrešnih predodžbi” i “zastarjelih stereotipa”. Kampanja nazvana “Idite dalje od onoga što mislite” ističe transformacijsku moć putovanja.

Messi je 2023. godine podijelio fotografije sa svojeg putovanja u Diriyahu u Saudijskoj Arabiji, u sklopu svojih ugovornih obveza povezanih s partnerstvom s turističkim autoritetom zemlje. Prema izvješću New York Timesa, ta suradnja mogla bi mu donijeti 25 milijuna dolara tijekom tri godine.

Saudijska Arabija ima hrabri plan vrijedan 800 milijardi dolara kako bi preoblikovala zemlju u turistički centar na Bliskom istoku, s novim cestama, aerodromima, golf terenima, luka za kruzere i gradovima koji se uzdižu iz pijeska. To je dio vizije Saudijske Arabije 2030. godine za raznolikost gospodarstva.

Projekti uključuju:

– Sindalah: Sedmostezna privatni otok s tri izuzetno luksuzna objekta, 38 vrhunskih restorana i više luksuznih marina.
– Qiddiya: Futuristički grad u pustinji s 600.000 stanovnika posvećen esportu i igrama.
– Trojena: Vladino skijalište budućnosti izgrađeno nad pustinjom.
– Crveno more: Arhipelag u stilu Maldiva pokretan vjetrom i solarnom energijom, koji uključuje 50 luksuznih odmarališta i 8000 hotelskih soba raspoređenih na 22 otoka.
– San o pustinji: Luksuzna željeznička usluga sa 40 kabina dizajnirana od strane Arsenale Grupe iz Italije.
– Krstarenje Saudijskom Arabijom: Promoviranje krstarenja turizma s armadom brodova, uključujući i brod vrijedan 300 milijuna dolara.
– The Rig: Razvijen od strane kompanije razvoja naftnog parka (OPDC), avanturistički tematski park vrijedan 5 milijardi dolara izgrađen na naftnoj platformi.

Ove inovativne ideje i projekti pokazuju smionu viziju Saudiske Arabije za budućnost i njezinu želju da pokaže svijetu svoju ljepotu i mogućnosti kao turistička destinacija.
Prvo objavljeno 5. veljače 2024. 9:44 sati.

Česta pitanja (FAQ):

1. Kako se zove kampanja koju je pokrenuo Lionel Messi?
Kampanja se naziva “Idite dalje od onoga što mislite”.

2. Koji je cilj kampanje?
Cilj kampanje je promovirati Saudijsku Arabiju kao turističku destinaciju, rušeći “zidove” “pogrešnih predodžbi” i “zastarjelih stereotipa” o zemlji.

3. Kako je Messi povezan s Saudijskom Arabijom?
Messi je posjetio Diriyahu u Saudijskoj Arabiji i podijelio fotografije s tog putovanja. To je dio njegovih ugovornih obveza povezanih s partnerstvom s turističkim autoritetom zemlje.

4. Koliko bi Messi mogao zaraditi kroz tu suradnju?
Prema izvješću New York Timesa, ta suradnja bi mu mogla donijeti 25 milijuna dolara tijekom tri godine.

5. Koje su projekti dio vizije Saudijske Arabije 2030. godine za raznolikost gospodarstva?
Projekti uključuju Sindalah, Qiddiyu, Trojenu, Crveno more, San o pustinji, krstarenje Saudijskom Arabijom i The Rig.

6. Možete li mi dati nekoliko detalja o pojedinim projektima?
– Sindalah je sedmostezni privatni otok s tri izuzetno luksuzna objekta, 38 vrhunskih restorana i više luksuznih marina.
– Qiddiya je futuristički grad u pustinji s 600.000 stanovnika posvećen esportu i igrama.
– Trojena je vladino skijalište budućnosti izgrađeno nad pustinjom.
– Crveno more je arhipelag u stilu Maldiva pokretan vjetrom i solarnom energijom, koji uključuje 50 luksuznih odmarališta i 8000 hotelskih soba raspoređenih na 22 otoka.
– San o pustinji je luksuzna željeznička usluga sa 40 kabina dizajnirana od strane Arsenale Grupe iz Italije.
– Krstarenje Saudijskom Arabijom promovira krstarenja turizma s armadom brodova, uključujući i brod vrijedan 300 milijuna dolara.
– The Rig je avanturistički tematski park vrijedan 5 milijardi dolara izgrađen na naftnoj platformi.

7. Koja je svrha tih projekata?
Svrha ovih inovativnih ideja i projekata je pokazati smionu viziju Saudijske Arabije za budućnost i prikazati svijetu ljepotu i mogućnosti te zemlje kao turističke destinacije.

Definicije ključnih pojmova:
– Partnerstvo s turističkim autoritetom: Suradnja između Lionel Messija i turističkog autoriteta Saudijske Arabije.
– Bliski istok: Geografski pojam koji obuhvaća istočnu obalu Sredozemlja, Perzijski zaljev i sjeveroistočnu Afriku.
– Vizija Saudijske Arabije 2030. godine: Plan Saudijske Arabije za raznolikost gospodarstva i preoblikovanje zemlje u turistički centar.
– Pustinjska platforma: Naftna platforma koja se koristi kao temelj za izgradnju avanturističkog parka.

Srodne veze:
Posjetite Saudijsku Arabiju