Ocean City’s Tourism Industry Prepares for a Promising Summer

Ocean City, poznato ljetovalište na istočnoj obali Sjedinjenih Američkih Država, priprema se za povećanje turizma tokom ljeta 2024. godine. Tom Perlozzo, direktor Turizma i Razvoja Poslovanja u gradu, ističe kako Ocean City koristi podatke iz prethodnih ljeta kako bi najbolje odredio raspodjelu resursa.

“Planiramo povećanje turizma ovog ljeta i nadamo se da ćemo nastaviti razvijati naše ponude i zimi te da ćemo vidjeti rast”, rekao je Perlozzo. “Naša inteligencija i praćenje korisnika omogućavaju nam da dobijemo uvid iz programa o tome u kojim hotelima borave turisti i koji dio istočne obale posjećuju.”

Perlozzo naglašava da nacionalni trendovi mogu značajno utjecati na grad. “Uvijek pratimo turizam kako bismo bili spremni na bilo kakve oscilacije, a tu spadaju i inflacija koja može utjecati na cijene goriva, hotelske cijene i cijene hrane. Moramo biti dovoljno fleksibilni da se prilagodimo tim promjenama”, dodaje Perlozzo.

Izvršna direktorica udruženja hotela, motela i restorana, Susan Jones, izražava optimizam uoči nadolazećeg ljeta. “Uvijek govorimo kako će sezona biti izvrsna, ali dosta ovisi o vremenskim uvjetima, stoga se nadamo sunčanom vremenu jer nam to uvijek treba za dobar broj turista”, kaže Jones.

Jones predviđa da će zdravlje postati naglašenija tema među turistima. “Što se tiče trendova, očekujemo da će wellness turizam biti sve popularniji, posebno aktivnosti poput vježbanja na plaži, joge, kajaka i paddleboardinga”, ističe Jones. “Mocktails, bezalkoholni kokteli, također postaju veliki hit i bilježe velike brojke.”

Na kraju, Jones napominje kako očekuje da će ljudi zbog ekonomije skraćivati svoj boravak, kao što je to bio slučaj i prethodnih godina.

Ocean City očekuje svijetlu budućnost turizma u nadolazećem ljetovališnoj sezoni, s nadom da će privući velik broj turista koji će uživati u različitim aktivnostima, iskoristiti wellness ponude i pružiti potporu lokalnom gospodarstvu.

Često postavljana pitanja (FAQ) na temelju glavnih tema i informacija prikazanih u članku:

1. Što Ocean City planira učiniti kako bi povećao turizam ovog ljeta?
Ocean City koristi podatke iz prethodnih ljeta kako bi najbolje odredio raspodjelu resursa i planira povećanje turizma ove godine.

2. Koja vrsta informacija se prikuplja pomoću programa praćenja korisnika?
Program praćenja korisnika pruža uvid u to u kojim hotelima borave turisti i koji dio istočne obale posjećuju.

3. Kako Nacionalni trendovi mogu utjecati na grad Ocean City?
Nacionalni trendovi, uključujući inflaciju koja utječe na cijene goriva, hotelske cijene i cijene hrane, mogu značajno utjecati na grad Ocean City.

4. Što će biti naglašena tema među turistima?
Zdravlje će postati naglašena tema među turistima, a očekuje se da će wellness turizam biti sve popularniji. Aktivnosti poput vježbanja na plaži, joge, kajaka i paddleboardinga bit će posebno tražene.

5. Koje su popularne trendove zabilježili u vezi s pićima?
Mocktails, bezalkoholni kokteli, postaju veliki hit i bilježe velike brojke.

6. Kako očekuju da će ekonomija utjecati na dužinu boravka turista?
Očekuje se da će ljudi zbog ekonomije skraćivati svoj boravak, slično kao i prethodnih godina.

Predloženi povezani linkovi:
Službena stranica turizma grada Ocean City