Otkrivamo čari Worcestera: Filmski turizam dolazi na veliko

Otkriv Centralna Massachusetts vidi zvijezde. Ne, ne govorimo o nebeskim tijelima noću, već o A-listi holivudskih zvijezda na velikom i malom ekranu. Turistička agencija koja podržava Worcester i oko 30 okolnih zajednica, Otkriv Centralna Massachusetts vidi ogroman potencijal u iskorištavanju snage popularnih glumaca koji su vješti svoj zanat u ovom području.

Na pitanje koji su to glumci, pitate se? Govorimo o Amy Adams, Christianu Baleu, Bradleyu Cooperu, Tomu Cruiseu, Cameron Diaz, Paulu Giamattiju, Michaelu C. Hallu, Jona Hammu, Jonah Hillu, Jennifer Lawrence, Matthewu McConaugheyu, Meryl Streep, Liamu Neesonu i Ryanu Reynoldsu, samo da spomenemo neke.

Novi cilj Otkrij Centralna Massachusetts je privući filmofile i ljubitelje televizijskih emisija u regiju putem preuređene web stranice agencije. Na prošlotjednom brainstorming sastanku u AC Hotelu by Marriott Worcester sudjelovali su Monique M. Messier, predsjednica Otkrij Centralna Massachusetts; Mary Simone, direktorica hotela AC Hotel by Marriott Worcester i predsjednica upravnog odbora Otkrij Centralna Massachusetts; Sam Ashraf, marketing stručnjak turističke agencije; i Breanna DiBella, vlasnica kreativne i marketinške tvrtke Studio DiBella i angažirana stručnjakinja turističke agencije.

Centralna Massachusetts postaje sve popularnija odredište za snimanje filmova i serija posljednjeg desetljeća, a četvero sudionika sastanka u AC Marriottu želi predstaviti impresivan popis filmskih, televizijskih i streaming projekata u gradu kako bi potaknuli turizam, treću najveću industriju u Massachusettsu, te potencijalno privukli još više projekata.

Uzbuđenje Simone za filmske projekte snimane u gradu ne završava samo kod njenog hotela. To uključuje i “The Holdovers”, koji je snimio ključnu scenu na stražnjim stepenicama gradske vijećnice.

“Bit ćemo glavni pogon za vožnju turizma. To ćemo raditi kroz filmsku industriju jer je to neiskorišteno tržište,” kaže Simone. “Prošlog tjedna sam dobila tri telefonska poziva od ljudi koji su pitali za film Paula Giamattija. ‘Gdje je to snimljeno?’ Odgovaram im: ‘To se dogodilo baš ispred vijećnice. Možete tamo otići, pričekati da se smrkne, okrenuti se i slikati’. Ljudi vole ovo.”

Kao rezultat tog entuzijazma, Simone i Ashraf predlažu opremanje zvijezda telefonskom aplikacijom koja bi prolaznicima omogućila dobivanje informacija o lokacijama snimanja. Također, dolazi ideja o interaktivnoj šetajućoj aplikaciji koja bi dovela ljude na mjesta gdje su snimane scene iz poznatih filmskih i televizijskih projekata.

“Također možemo uzeti slike scena iz filmova i usporediti ih s trenutnim lokacijama u Worcesteru”, kaže Ashraf. “To će stvoriti nostalgicni osjećaj, kao da kažete: ‘Oh, sjećaš se one scene iz filma, a sada se nalaziš na toj lokaciji?'”

Nova web stranica će biti pokretač turizma i to je upravo ono što namjeravamo postići,” naglašava Messier. “Znam da postoji potreba za tim i mislim da će to ispuniti tu potrebu i staviti nas na mapu.”

Da bi strategirali sljedeći korak, ove četiri žene su dobro pripremljene. Pregledale su web stranice drugih turističkih agencija, uključujući exploregeorgia.org (koji može pohvaliti sve od serije “Hodajući mrtvaci” do nedavnog filma “Boja ljubičasta”).

FAQ:

Q: Koje holivudske zvijezde su vješte svoj zanat u Centralnoj Massachusetts?
A: Neki od poznatih glumaca koji su snimali filmove ili serije u regiji su Amy Adams, Christian Bale, Bradley Cooper, Tom Cruise, Cameron Diaz, Paul Giamatti, Michael C. Hall, Jon Hamm, Jonah Hill, Jennifer Lawrence, Matthew McConaughey, Meryl Streep, Liam Neeson i Ryan Reynolds.

Q: Kako turistička agencija Otkriv Centralna Massachusetts planira privući filmske i TV entuzijaste?
A: Preuređena web stranica agencije će biti glavni alat za privlačenje filmskih i TV entuzijasta u regiju. Također, planira se razvoj telefonske aplikacije koja bi prolaznicima omogućila pristup informacijama o lokacijama snimanja, kao i interaktivne šetajuće aplikacije koja bi vodila posjetitelje do poznatih lokacija iz filmskih i TV projekata.

Q: Koji je cilj Otkrij Centralna Massachusetts u vezi filmova i TV projekata?
A: Cilj je potaknuti turizam u regiji, posebno u industriji filma koja je neiskorištena, privući više projekata i promovirati Centralnu Massachusetts kao atraktivno odredište za snimanje.

Q: Koje su ideje za promoviranje filmskih i TV projekata u regiji?
A: Ideja je opremiti zvijezde telefonskom aplikacijom koja bi pružila informacije o lokacijama snimanja. Također, razmatra se izrada interaktivne šetajuće aplikacije koja bi vodila posjetitelje do poznatih lokacija iz filmova i TV projekata, te usporedba slika scena iz filmova s trenutnim lokacijama u Worcesteru.

Definitions:
1. Monique M. Messier – predsjednica Otkriv Centralna Massachusetts
2. Mary Simone – direktorica hotela AC Hotel by Marriott Worcester i predsjednica upravnog odbora Otkriv Centralna Massachusetts
3. Sam Ashraf – marketing stručnjak turističke agencije
4. Breanna DiBella – vlasnica kreativne i marketinške tvrtke Studio DiBella i angažirana stručnjakinja turističke agencije

Related links:
link na exploregeorgia.org – web stranica turističke agencije iz Georgije koja promovira različite filmove i serije snimane u toj regiji.