Ustanovljena Turistička komisija Maršal County na drugom čitanju

U ponedjeljak ujutro su komesari Maršal Countya donijeli uredbu kojom se uspostavlja Turistička komisija Maršal County na drugom čitanju.

Nova uredba uspostavlja komisiju koja se pridržava Indianinog zakona. Komisija će imati sedam članova, pri čemu će pet biti imenovano od strane izvršnog tijela okruga, dok će dva člana biti imenovana od strane gradonačelnika najvećeg naselja u okrugu – Plymoutha.

U početku će članovi biti imenovani na mandatima od dvije godine, pri čemu će troje članova služiti jednu godinu dok se komisija ne osposobi. Jedan od gradonačelnikovih imenovanja i jedno od imenovanja komisije služit će na jednogodišnjem mandatu u prvom krugu.

Komesari Maršal Countya će primati prijave i/ili nominacije za imenovanje. Ovo će omogućiti gradovima u okrugu da predlože budućeg člana komisije, iako će konačnu odluku o pet imenovanja donijeti komesari.

Prema Indianinom zakonu, jednostavna većina članova (4) mora se baviti konvencijama, posjetiteljima ili turizmom; ili biti uključena/angažirana u promociji konvencija, posjetitelja ili turizma.

Zamjenik okružnog odvjetnika Jim Clevenger predložio je zahvalu sadašnjim članovima Turističke komisije na njihovoj službi i obavijestiti ih da se mogu prijaviti za novu komisiju. Također je predložio da se istraže trenutno postojeći ugovorni odnosi koje imaju.

Kada se odobri na trećem i posljednjem čitanju, komesari će odrediti na koji će način primati prijave zainteresiranih članova za novu komisiju.

Komesar Mike Burroughs zatražio je pojašnjenje o novoj komisiji i upitao: “Mi uspostavljamo komisiju koja je drugačija od Maršalningrske Turističke agencije?” Advokatu je odgovoreno da i je, na što je upitao: “Komisija sklapa sporazum s turističkom agencijom?”

Clevenger je odgovorio: “Izgleda da je tako bilo u prošlosti.”

Komesar Klotz je pitao: “Komisija koju uspostavljamo nadzire sve, a agencija plaća račune?” Nitko na sastanku nije bio siguran kako trenutno funkcionira turizam.

Računovođa Angie Birchmeier je rekla: “Koliko razumijem, komisija ima ugovor s agencijom. Agencija može zatražiti određeni iznos novca temeljem tog ugovora koji postavlja parametre. Agencija zatim odlučuje na koji način želi potrošiti svoj dio novca.”

Nitko u okružnoj vladi nije vidio primjerak trenutnog ugovora.

Clevenger je rekao da su članovi agencije isti ljudi koji su članovi Turističke komisije. Dodao je da nova komisija možda neće biti privlačna za sklapanje ugovora s agencijom.

Komesar Burroughs je upitao da li itko zna koliko novca se nalazi na računu poreza na smještaj iz kojeg se dijele sredstva.

Nitko nije znao iznos, ali je računovođa rekla da može provjeriti koliko je sredstava prikupljeno.

Često postavljana pitanja (FAQ) temeljena na glavnim temama i informacijama iz članka:

P: Što uredba donijeta u ponedjeljak ujutro u Maršal Countyu uspostavlja?
O: Uredba uspostavlja Turističku komisiju Maršal Countya prema Indianinom zakonu.

P: Koliko članova će imati Turistička komisija?
O: Komisija će imati sedam članova.

P: Tko će imenovati članove komisije?
O: Pet članova će biti imenovano od strane izvršnog tijela okruga, dok će dva člana biti imenovana od strane gradonačelnika Plymoutha.

P: Koliko dugo će članovi služiti na svojim mandatima?
O: Članovi će biti imenovani na mandatima od dvije godine, pri čemu će troje članova služiti jednu godinu dok se komisija ne osposobi.

P: Tko će donijeti konačnu odluku o imenovanjima?
O: Konačnu odluku o pet imenovanja donijeti će komesari Maršal Countya.

P: Kakvi članovi trebaju biti u većini u komisiji prema Indianinom zakonu?
O: Prema Indianinom zakonu, četiri člana moraju se baviti konvencijama, posjetiteljima ili turizmom; ili biti uključena/angažirana u promociji konvencija, posjetitelja ili turizma.

P: Kakvi su trenutno ugovorni odnosi s Turističkom agencijom?
O: Trenutni ugovor između komisije i agencije nije dostupan, ali agencija može zatražiti određeni iznos novca temeljem ugovora.

P: Tko su članovi agencije i komisije?
O: Članovi agencije i komisije su isti ljudi.