Mnogi putnici koji dolaze u Tokio nikada ne kroče u Informacijski centar za turizam općine Minato (viđen na gornjoj fotografiji). Većina Minata sastoji se od poslovnih četvrti, pa gotovo svaki vodič ili web stranica o Tokiju već pružaju dovoljno informacija o glavnim atrakcijama kao što je Tokyo Tower. Trgovine, restorani i klubovi u Roppongi i Akasaka također već imaju vlastite web stranice na kojima zainteresirani posjetitelji mogu provjeriti informacije.

Ipak, postoji vrlo uvjerljiv razlog za posjet Informacijskom centru za turizam općine Minato upravo sada, a to je da dijele ekskluzivne podloške s umjetničkim slikama Sailor Moona, i to besplatno.

Ako vam kombinacija “Sailor Moon” i “Minato” zazvoni zvoncem, postoji dva moguća razloga. Prvi je da je popularni anime/manga serijal smješten u realnom dijelu Tokija, točnije kvart Azabu Juban koji se nalazi unutar općine Minato. Drugi razlog je postavljanje pet umjetničkih poklopaca šahtova s motivima Sailor Senshi i Tuxedo Maska na različitim lokacijama koje imaju posebno značenje u priči serijala Sailor Moon.

Baš kao i s Pokémon poklopcima šahtova u Yokohami, cilj je ovog jedinstvenog javnog umjetničkog projekta privući fanove serijala da istraže kvart. Stoga, kako bi im pomogli pronaći mjesta vezana uz Sailor Moon, Informacijski centar za turizam općine Minato dijeli besplatne mape područja na kojima su označeni položaji upravo tih poklopaca šahtova. Također, ako popunite upitnik s osnovnim pitanjima o mjestu iz kojeg dolazite i što želite vidjeti dok ste u gradu, dobit ćete komplementarni podmetač za čaše s umjetničkim motivom Sailor Moon poklopca šahta.

Iako je izrađen od papira umjesto kovanog željeza, i dalje je visoke kvalitete, s Sailor Moon, Tuxedo Maskom i mentorom mačkom Lunom s jedne strane, i s drugih četiri dizajna poklopaca šahtova s druge strane.

Informacijski centar za turizam općine Minato nalazi se samo jedan blok udaljen od postaje Tamachi, pa je lako navratiti čak i ako trenutno nemate vremena za obići sve lokacije s poklopcima šahtova. Ipak, nemojte predugo čekati jer nam je osoblje reklo da je količina ograničena i brzo nestaje.

1. Što je Informacijski centar za turizam općine Minato?
Informacijski centar za turizam općine Minato je turistički centar smješten u općini Minato u Tokiju.

2. Zašto bih trebao posjetiti Informacijski centar za turizam općine Minato?
Trenutno dijele besplatne podloške s umjetničkim slikama Sailor Moona, što je ekskluzivna ponuda koja može biti zanimljiva fanovima serijala.

3. Kako mogu doći do Informacijskog centra za turizam općine Minato?
Centar se nalazi samo jedan blok udaljen od postaje Tamachi u Tokiju.

4. Koja je svrha umjetničkog projekta s poklopcima šahtova?
Cilj projekta je privući fanove serijala Sailor Moon da istraže kvart Azabu Juban u općini Minato.

5. Kako mogu dobiti mapu s označenim lokacijama poklopaca šahtova?
Informacijski centar dijeli besplatne mape područja na kojima su označeni položaji poklopaca šahtova.

6. Kako mogu dobiti komplementarni podmetač za čaše s motivom Sailor Moon poklopca šahta?
Ako popunite upitnik s osnovnim pitanjima o mjestu iz kojeg dolazite i što želite vidjeti dok ste u gradu, dobit ćete komplementarni podmetač za čaše.

Definicije:
– Informacijski centar za turizam općine Minato: Turistički centar smješten u općini Minato u Tokiju.
– Sailor Moon: Popularni anime/manga serijal smješten u Tokiju.
– Minato: Općina u Tokiju koja se sastoji od poslovnih četvrti.