Novu kampanju ‘Dvostruka otkrića’ pokreće Qatar Tourism

U cilju jačanja turizma i jačanja kulturnih veza, Qatar Tourism, Saudi Tourism Authority i DMC Discover Saudi (dio Almosafera) zajednički su pokrenuli kampanju ‘Dvostruka otkrića’. Ova strateška inicijativa, koja je predstavljena na ITB Berlin Conventionu, ima za cilj privući međunarodne posjetitelje da istraže bogate povijesne i kulturne čari kako Katara tako i Saudijske Arabije u jednom uzbudljivom putovanju.

Sa pažljivo osmišljenim putovanjima, ‘Dvostruka otkrića’ otvara svijet mogućnosti putnicima, pružajući jedinstvena i uzbudljiva iskustva koja prikazuju raznolike krajolike, arhitektonska remek-djela i živopisne tradicije obje zemlje. Dobitnik brojnih nagrada, nacionalni prijevoznik Qatar Airways, služit će kao službeni partnerski avioprijevoznik kampanje. Posjete Katara i Posjete Saudijske Arabije identificirat će glavna tržišta za lansiranje i promociju putničkih aranžmana putem turoperatora na svakom tržištu. Discover Qatar i Discover Saudi lokalni su partnerski DMC-ovi u Kataru i Saudijskoj Arabiji.

Saad bin Ali Al Kharji, predsjednik Qatar Tourism-a, izjavio je: “Pokretanje nove kampanje ima za cilj unaprijediti suradnju među destinacijama GCC-a i ponuditi globalnim posjetiteljima bogato kulturno iskustvo. Cilj je prikazati jedinstvene kvalitete arapske i GCC kulture te povećati broj posjetitelja u skladu sa strateškim ciljevima Katara i Saudijske Arabije.”

Dodao je: “Značajan rast broja turista u 2023. godini i dolazak 4 milijuna posjetitelja prošle godine pokazuju izvanredne turističke ponude Katara u kulturološkim, sportskim i rekreacijskim aktivnostima, kao i vrhunsku uslugu u sektorima prijevoza, putovanja i gostoprimstva.”

Fahd Hamidaddin, izvršni direktor i član Upravnog odbora Saudi Tourism Authority-a, rekao je: “Saudijska Arabija bilježi izniman rast s više od 20 milijuna dolaznih posjetitelja u prva tri kvartala 2023. godine u usporedbi s 16 milijuna posjetitelja u cijeloj 2022. godini. Kao zabavno središte Bliskog istoka, imamo dinamičnu ponudu za posjetitelje s sve većim kalendarom sportskih, glazbenih i kulturnih događanja. Partnerstvo u ovoj kampanji olakšat će posjetiteljima da iskuse više kulture i baštine koje regija nudi, uz mogućnost istraživanja modernih i živopisnih gradova.”

Muzzammil Ahussain, CEO tvrtke Almosafer, dodao je: “S veseljem smo partner s Qatar Tourism-om i Saudi Tourism Authority-em putem našeg DMC-a Discover Saudi, kako bismo poboljšali iskustva posjetitelja koji dolaze u GCC. Ova inicijativa neće samo potaknuti turizam u Kraljevini, u skladu s nacionalnom turističkom agendom Saudijske Arabije, već će omogućiti putnicima da istraže ove dvije uzbudljive destinacije u jednoj posjeti, istovremeno doživljavajući vrhunsku uslugu.”

U sklopu kampanje, turistima će biti dostavljene opsežne vodiče gradovima, pružajući relevantne i detaljne informacije o vrhunskim atrakcijama, aktivnostima, shopping destinacijama i restoranima u Kataru i Saudijskoj Arabiji. Ovi vodiči imaju za cilj pomoći putnicima da maksimalno iskoriste svoj posjet i dožive najbolje što svaki grad nudi.

Neki od najčešće postavljanih pitanja o kampanji ‘Dvostruka otkrića’ su:

1. Što je kampanja ‘Dvostruka otkrića’?
Kampanja ‘Dvostruka otkrića’ je strateška inicijativa Qatar Tourisma, Saudi Tourism Authoritya i DMC Discover Saudi da promoviraju turizam i kulturne veze između Katara i Saudijske Arabije.

2. Koja je svrha kampanje?
Cilj kampanje je privući međunarodne posjetitelje da istraže bogatu povijest i kulturu Katara i Saudijske Arabije u jednom putovanju.

3. Što Qatar Airways pruža u sklopu kampanje?
Qatar Airways je službeni partnerski avioprijevoznik kampanje ‘Dvostruka otkrića’, pružajući podršku putnicima u njihovim putovanjima.

4. Kako se posjetitelji mogu prijaviti za putovanje?
Posjetitelji se mogu prijaviti za putovanje putem turoperatora na relevantnim tržištima koji će pružiti putničke aranžmane za posjete Katara i Saudijske Arabije.

5. Koji su lokalni partnerski DMC-ovi u Kataru i Saudijskoj Arabiji?
Discover Qatar i Discover Saudi su lokalni partnerski DMC-ovi u Kataru i Saudijskoj Arabiji koji će pružiti podršku putnicima tijekom njihovih posjeta.

6. Koja je svrha kampanje za Saudijsku Arabiju?
Kampanja ima za cilj prikazati kulturu i baštinu Saudijske Arabije, uz istovremeno promoviranje modernih gradova i ponuda za posjetitelje.

7. Kako će se pružiti informacije posjetiteljima?
Turistima će biti dostavljene opsežne vodiče gradovima u Kataru i Saudijskoj Arabiji, koji će pružiti detaljne informacije o atrakcijama, aktivnostima, shopping destinacijama i restoranima u obje zemlje.

Definicije:
– DMC (Destination Management Company): Tvrtka koja pruža usluge vezane uz organizaciju putovanja i događaja na određenoj destinaciji.
– GCC (Gulf Cooperation Council): Međuvladino političko i ekonomsko tijelo koje okuplja zemlje Arapskog zaljeva.

Sugerirani povezani linkovi:
Qatar Airways